Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első nőgyógyászati vizsgálat!...

Első nőgyógyászati vizsgálat! Nagyon nagy probléma? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, 22 éves vagyok és még sose voltam nőgyógyásznál! Mindig csak halasztgattam, közbejöttek dolgok (költözés, vizsgák, meló, stb.). A ciklusom szinte óramű pontosságú, 28 napos, soha nem volt semmilyen problémám, most viszont úgy néz ki terhes vagyok. Kicsit megijedtem, hogy a doki majd nagyon ki fog osztani a felelőtlenségem miatt, mármint, hogy még nem voltam nőgyógyásznál, nem a terhesség miatt, mert örülünk neki a párommal, és valljuk be, igaza is lenne. Van valakinek hasonló tapasztalata? Kicsit félek.
2011. okt. 14. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy tudná hogy soha nem voltál még nőgyógyásznál, főleg ha nem mondod neki! Nyugodtan menj el!
2011. okt. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is 20 éves körüli voltam, mikor először mentem nőgyógyászhoz. Egyáltalán nem osztott ki, csak kicsit csodálkozott. Ha eddig nem volt semmilyen nőgyógyászati problémád, minek mentél volna. Persze lehet, hogy nincs igazam, de szerintem ez egyáltalán nem felelőtlenség.
2011. okt. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam! Elsősorban rákszűrésre és ilyesmikre gondoltam ami úgymond kimaradt, de kellett volna.
2011. okt. 14. 07:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Menj el mielőbb, a rákszűrést most is meg tudja csinálni, sőt meg is fogja. Egyébként kiderül, hogy nem voltál még, mert a rákszűrésre általában rákérdez, mármint arra, hogy legutóbb mi volt az eredménye. De ne aggódj!Én is 20 évesen voltam először, és elmondtam, hogy nem voltam még. Erre a doki annyit mondott, hogy:"valamikor el kell kezdeni!" És mosolygott:-))

A baba a lényeg, meg hogy mielőbb menj!!

Megírod majd, hogy mi volt?

2011. okt. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A rákszűrésre mond azt, éppen aktuális,hogy megcsinálják! :D

Ennyi! :D

Gratulálok!

2011. okt. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2011. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, ha meg engedhetitek, menj magán dokihoz. Ott őszintén elmondhatod, nem fog csúnyán nézni rád, talán te is nyugodtabb leszel.
2011. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is akkor mentem először nőgyógyászhoz, amikor terhes lettem, vagyis voltam előtte is, csak akkor sosem vizsgált, csak gyógyszert írt. A különbség az, hogy én 27 éves voltam akkor.

Én nem akartam megmondani, hogy ez az első alkalom, de észrevette rajtam, hogy kissé be vagyok tojva. Nem cseszett le, pedig elég nyers stílusa van a dokinak.

Általában az orvosok sok érdekes esetet láttak, nem csodálkoznak semmin, emiatt szerintem ne aggódj.

2011. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát, nekem is akkor volt az első rákszűrésem, amikor az első babámat vártam, és akkor már 27 éves voltam. Nem tolt le az orvos, de nincs is hozzá joga, hogy megtegye, az egészségedért csak te vagy a felelős, ha felelőtlen vagy, abból is neked lesz bajod. Egyébként a vizsgálattól én is aggódtam, de mikor megláttam a kicsi dobogó szívecskéjét az ultrahangon, már nem érdekelt semmi más... Sok boldogságot és jó babavárást!
2011. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
amikor 14 évesen felírták a fogamzás gátlót vissza hívtak 1év múlva rákszűrésre de nem mentem.. amikor abba hagytam a gyógyszert rá 3hónapra teherbe estem elmentem a dokihoz és nem szólt semmit megcsinálta a rákszűrést de rá 1hétre megállapították hogy elhalt a baba:( 16L
2011. okt. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!