Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én, mint leendő anyuka RH-...

Én, mint leendő anyuka RH- vércsopotrú vagyok és a leendő apuka viszont RH+. Mi az esélye annak, hogy nem lesz semmi gond a terhességem alatt?

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnénk egy kisbabát, de ezzel még semmi gond nem lenne.Csakhogy én, mint leendő anyuka RH- vércsopotrú vagyok és a leendő apuka viszont RH+. Mi az esélye annak, hogy nem lesz semmi gond a terhességem alatt? Köszi a segítségeteket.
2008. febr. 7. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál nincs még gond, a másodiknál kell odafigyelni, de ezért van a vércsoport-vizsgálat,így idejében tudnak róla orvosok, és el lehet kezdeni az injekció adását, amit többször adnak majd a 2. terhességnél,előtte, és alatta is ha jól tudom,mindent a doki tudna pontosan elmondani hogy hogy is zajlik, de nem lesz semmi baj ne aggódj.Mivel tudjátok a vércsoportotokat ,oda lehet erre ifgyelni, és a születendő baba egészséges lesz.de mondom én úgy tudom a 2. babánál van" gond".
2008. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is igy voltunk sajnos nálam szivleállás miatt elvették a babámat 9 hetesen.Utána kaptam ANTI-D injekciot h ilyen ne forduljon elö még egyszer.Az elsö babám lett volna épp ma 6 hete volt a mütét.
2008. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ugyan ez van, de engem megnyugtatott a doki.

Utána tudsz olvasni a neten. Írd be a keresőbe, hogy vércsoport összeférhetetlenség és megtudsz mindent.

Ha terhes leszel ezt a dolgot mindenképp jelezd a dokinak.

Üdv: 16 hetes kismama

2008. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is RH- vagyok, a férjem RH+. Volt vetélésem, utána kaptam ellenanyaginjekciót (Anti-D). Ezt 24-48 órán belül kell megkapni, mielőtt a szervezet saját ellenanyag termelése beindul. Így kerülhető el, hogy a következő terhességnél ellenanyagot termeljen a szervezet.

Úgy tudom, hogy szülés után is ez történik, bár lehet, hogy akkor megvizsgálják a baba vércsoportját, és attól függően adják. Ugyanis elvileg csak akkor kell, ha a baba vércsoportja RH+.

Tehát ma már megoldja az orvostudomány, semmi gond nincs belőle.

Az nagyon fontos, hogy ezt tartsd észben.

2008. febr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!