Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikres kismamák, anyukák! Azok...

Ikres kismamák, anyukák! Azok tapasztalatai érdekelnének, akik tudatosan ikreket akartak és sikerült is nekik? Esetleg milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de szerintem erre nincs semmilyen módszer. Én is nagyon szerettem volna ikreket, a családban több is előfordul (a legközelebbi a nagymamám). Most második babámat várom, de eddig nem szólt a doki,hogy kettőt látna, úgyhogy már le is mondtam az ikrekről teljesen. (Harmadikat nem tervezünk).
2011. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En forditott esetrol tudok. Baratnom azon aggodott, hogy nehogy ikrek legyenek. Ok mindigis 2 gyereket akartak es mar volt egy kisfiuk. Mikor meg csak tervben volt, hogy johentne a teso mar akkor azon agyalt, hogy lehet nem kene mert mi lesz ha ikerek lesznek. Hat ikreket szult. Egy kislanyt meg egy kisfiut. Mar lassan 9 honaposak. :))
2011. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy babával is megelégedtem volna. Nekem inszemem volt plusz előtte clostyt is szedtem, így lettek ikrek.

9h km

2011. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Na igen, pl. a mesterséges megtermékenyítés lehet egyfajta "módszer", mert ott sokkal gyakoribb.
2011. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
11:42-es vagyok egyebkent en lattam egy tudomanyos adast aminek az volt a cime, hogy az ikrek foldje. Afrikaban valahol van egy olyan kis torzs ahol minden egyes no ikreket szul. Ott az a csoda, ha csak 1 babaja lesz valakinek. Ott egy bizonyos edes burgonyat fogyasztanak minden nap tobbszor is. Olyan nekik mint mallunk a kenyer. Szinte csak ez van nekik. A tudosok kimutattak, hogy ebben a fajta edesburgonya szerusegbe van egy olyan kemiai anyag ami allitolag tobb petesejtet erlel meg egy honapba a noknel. Igy nagyon sok az iker. En kulfoldon elek es itt lattam az adast es a neve a burgonyanak az volt, hogy "Yam". Itt lehet kapni nagyobb szupermarkettben. Esetleg ezzel prbalkozhatsz de tonna szamra kell enni es jo par honapig szerintem. :))) Sajnos a magyar nevet nem tudom a termesnek.
2011. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyar neve is Yam gyökér:)

Ez az iker kérdés engem is izgatott. Valaki javasolta, hogy közvetlenül a fogamzásgátló abbahagyása után próbálkozzunk, de ez sem jött be. Gyógyszeres rásegítés létezik, de nem tudom, milyen esetekben írják fel.

2011. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak gyógyszerek (pl. clostilbegyt), amik növelik az ikrek esélyét, de mivel ezeknek komoly mellékhatásai lehetnek, csak orvosi kontroll mellett használhatók. Nem hiszem, hogy felírná a doki csupán azért mert nagyon szeretnél ikreket...

Én is nagyon szívesen szültem volna (szülnék) ikreket, ráadásul nekem komoly esélyem is lenne rá genetikailag, mégis, eddig 5 terhességből 5 szóló volt... Pedig minél többedik, annál nagyobb az esély... (Valószínűleg még egyszer megróbáljuk pár év múlva, de akár egy, akár kettő lesz, jó lesz!)

Hidd el, ha ikrek kell, hogy legyenek, azok lesznek, ha meg nem, akkor fejre is állhatsz, akkor se lesznek azok!

2011. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!