Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pillangó vírussal fertőződött...

Pillangó vírussal fertőződött kismamák tapasztalatai érdekelnének, avagy mit tudtok, mit okozhat a magzatnál, ha akismama elkapja a betegséget?

Figyelt kérdés
itt most nagyon nagy a járvány, 20 hetes kismama vagyok :(
2011. máj. 31. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd újra a tegnap esti híradót, azt hiszem tv2-ön volt róla szó, hogy mit okozhat a kismamáknak!!!
2011. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, köszi, azt már megnéztem, de további infók/tapasztalatok/kinek mit mondott a nőgyógyásza is érdekelnének..
2011. máj. 31. 17:01
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én 20. hetes kismama voltam, mikor az oviban elkezdődött a pillangó vírus. Nekem azt tanácsolták, hogy ne vigyem oviba a nagyot, és amennyire tudunk tartózkodjunk a gyerekközösségtől. A nőgyógyászom csinált egy Torch szűrést, ami kimutatta, hogy gyerekkoromban már átestem a ParvoB19 fertőzésen, igazán ekkor nyugodtam meg, mert a vírus márciustól egészen május végéig tartott az oviban. Szerintem Te is kérj egy ilyen tesztet, és ne nagyon menj gyerekek közé. Nekem a dokim és a védőnő azt mondta, hogy csak az első három hónapban veszélyes a kismamára, de az interneten nem ezt olvastam. Ott sajnos csak olyan cikkeket találni, hogy az egész terhesség alatt veszélyes, mert megtámadja a baba vérképző szerveit.
2011. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szia, nagyon köszönöm a válaszod! igen, sajnos én is ezt olvastam. nekem a nővérem óvónő, és az oviban van vírus, és őt nehéz elkerülnöm..most én is kértem egy vérvételt a háziorvosomtól!
2011. jún. 29. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!