Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy átlagban 29-30 napos...

Egy átlagban 29-30 napos ciklusnál ugye nem lehet a 12. napon ovuláció?

Figyelt kérdés

Kb. úgy tervezem hogy leghamarabb is péntek este legyünk együtt, mert kb. szombaton lesz ovulációm mivel átlagban 29-30 naposak a ciklusaim és így számításaim szerint mindig kb. 15. nap vagy utána szokott lenni ovum, a ciklus.hu szerint is. Kisfiút szeretnék leginkább.

Jelenleg így néz ki a görbém:

[link]

UGYE NEM MA VOLT OVULÁCIÓM ezek alapján???

Több nap szünetet szeretnék tartani a 2 napnál ovu előtt, hogy biztosabb legyen a siker, mert félek nem lesz elég a 2 napi együttlét. De azért lekésni sem szeretném...


2011. márc. 29. 08:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Még azt hozzátenném, hogy a ciklus.hu is szombatra jelölte az ovumat, hogy akkor lesz.

Tehát elvileg vasárnap lenne az a nap, amikor már magas hőt mérnék legelőször. És így a péntek esti együttlétünk jó lenne időzítés szempontjából.

Csak félek, nehogy korábban legyen ovum, mert én pontosan ovu körül szeretnék együtt lenni párommal hogy sok szünet legyen előtte és hogy kisfiúra legyen nagy esélyünk...

2011. márc. 29. 08:47
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem előfordulhat. Nekem is 80%-ban 30 napos ciklusaim vannak, de nemrég volt egy 27 napos. Ergo hamarabb volt az ovum is!

Ha meg is emelkedik és ugye fent marad, akkor lehet, hogy most volt ovud, de láttam én már olyan görbét, ahol ugrált elég sokat már az elején és mégis később volt az ovu! Személyes vélemény, de biztos,hogy ennyire "sakkoztok"? Így picit nagyon a lemaradás esélye, mintha csak mondjuk 2-3 naponta együttvagytok!

2011. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem 30 napos ciklusnál a 26.napon volt ovum, teherbe is estem akkor... Ennyit arról, hogy mikor lehet meg nem lehet teherbe esni. :)
2011. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát én magamból indulok ki, hogy máskor is volt már előtte ilyen ugrálás és végeredményben mindig 15. napon vagy utána történt meg az ovum, na jó volt, 1 eset amikor a 14. napon volt, de ez 1-szer fordult elő és akkor persze hamarabb is jött meg a mensim is. De az összes több esetben később volt, tehát nem gondolnám azt, hogy most meg ma lenne a 12. napon, nem hiszem, szerintem most megint csak ugrált egyet, aztán remélhetőleg úgy lesz, mint szokott lenni!

Igen, ez a hónapunk ilyen "sakkozós", és ha így nem sikerül, akkor a következő ciklusban szeretném bevezetni egész végig azt a 2 napi együttlétet, most meg kipróbálnám előtte ezt, hogy több nap szünet az ovu előtt!

2011. márc. 29. 09:04
 5/19 A kérdező kommentje:

09:03-as!

De ez hogy lehet, akkor az a szabály nem érvényes ezek szerint, hogy mensitől ha visszaszámolunk 14 napot akkor kijön az ovuláció napja így utólag???

Mert nekem eddig még mindig kijött úgy, és tényleg olyankor volt ovum, amikor lennie kellett...hát ezért reménykedem, hogy nem késsük le most sem.

2011. márc. 29. 09:07
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!


A visszaszámolós 14 nap tankönyvi adat! A luteális fázis (a peteéréstől a menziig) 12-16 nap között változik - mármint egyénileg.

Én is sokáig úgy hittem, mint te, hogy a menzitől visszaszámolok 14 napot és akkor volt az ovu. Míg nem elkezdtem hőgörbét vezetni PLUSZ ovu tesztet használni! Kiderült, hogy nekem 13 napos a luteális fázisom!

2011. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem meg 16 a luteális, ezért késtük le mindig:)) szerintem ha emelkedni kezd a hőd akkor holnap -holnapután ovu.
2011. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

09:03-as vagyok

Én nem tudom hogy lehet, de így lett. 30 naposak szoktak lenni a ciklusaim, de nem jött meg. A teszt negatív. 10 nap késénél lett először pozitív, és 13 nap késénél (elvileg 6 hetesen) az UH még nem látott semmit, pedig már kellett volna ha a ciklus félidejét nézzük! Most vagyok mensim szerint 7 hetes terhes, valójában pedig 5 hét 4 napos, UH-on lemérték épp tegnap. A doki is mondta, de logikus is, a ciklus legvégén volt peteérésem, és teherbe is estem.

2011. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekünk closty stimukor a ciklus 11. napjától ajánlották mindig az együttlétet úgy, hogy előtte 5 nap szünet apának. A ciklus 11. napjától pedig minden másnap kellett együtt lenni, hogy ha esetleg korábban van peteérés le ne késsük. Szerintem, ha ennyire bizonytalan, hogy mikor lesz peteérés, akkor inkább kétnaponta legyetek együtt és úgy tutti nem fogod lekésni. Utána majd ráérsz számolgatni, de így előre senki nem fogja megmondani neked mi fog következni, még görbéből sem. Amúgy a ciklus.hu is csak adatokat mutat az alapján, amit eddig te bevittél minden hónapban. Ha egyetlen eltérő ciklusod van, fel tudja borítani az összes többit, persze nem ez jellemző.

Szóval apára fel, és drukkolok a kisfiúhoz!

2011. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Na ez az, én is pont így terveztem, ahogy az utolsó írta hogy úgy mondta neki az orvos is, hogy jópár nap szünet, aztán pedig ovu környékén együtt majd pedig 2 naponta még a mindig termékeny időszakban. Csak az a különbség, hogy nekem korábban kellett volna megtartani szerintem ezt a hosszabb szünetet, nem pedig most, mert így valóban lekéshetjük az ovut...hát mindegy már most így csinálom, ahogy elterveztem, aztán ha nem jön össze, akkor pedig a 2 napi együttlétet folyamatosan és korábbi szünettel. :)
2011. márc. 29. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!