Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cukros a párom, babát szeretné...

Cukros a párom, babát szeretnénk. (22 éve cukros, de kezeljük) Mennyi időre sikerült? Szedtetek valamit hogy hamarabb sikerüljön? Mire ügyeljünk?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erre csak orvos felelhet!
2011. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a kérdésed. Melyikőtök cukros, a férfi vagy a nő?

Mindenképpen érdemes diabetológussal beszélni a gyermekvállalásról. És is cukorbeteg vagyok (nő), és már a terhesség előtt járnom kellett gondozásra, mert fontos, hogy a fogantatás ideje körül szoros legyen a cukorkontroll. Amúgy gyógyszer helyett inzulint kaptam, más gyógyszer nem kellett, és az első hónapban összejött a baba, szerencsére egészségesen. De azt nem tudom, férfiaknál van-e jelentősége a vércukorszintnek babavállaláskor.

2011. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Férfi a cukros, inzulinos ő is.Hál istennek a cukrai is rendben vannak.A kicsi nem örökölheti ezt ugye? ha jól tudom.
2011. ápr. 8. 11:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A hajlam sajnos öröklődik, én is apukámtól szereztem. Érdemes a gyerek étrendjét már kicsi kortól tudatosan alakítani, és néha elvinni kontrollra. Persze nem diétára gondolok, hanem kevés édességre, teljes kiőrlésű dolgokra, sok zöldségre, gyümölcsre. Ti is tudjátok, hogy a cukorbetegséggel nem is olyan nehéz együttélni, szóval még ha öröklődik is a hajlam, emiatt nem szabad kihagyni a családalapítást.
2011. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy lehet együtt élni vele 100 %-osan.A párom is ugyanolyan mint a másik egészséges ember, csak figyelünk mit eszik, és mennyit. Akkor Te érted az aggodalmam. Sokan elítélnek hogy egy cukrosnak szeretnék szülni, de nem foglalkozom velük. Én így szeretem ahogy van, és mi így vagyunk, leszünk boldogok :)

Köszi a választ!

2011. ápr. 8. 11:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Tudod, rengetegen sajnálnak amiatt, hogy cukros vagyok. Amit írtál, szúrni magam, figyelni, mikor, mit, mennyit eszem. De én például jobban érzem magam, és jobban is nézek ki, amióta figyelek az étkezésemre, mégha muszájból is. Ha megkapnám a lehetőséget, hogy betegséget válasszak, nem cserélném el másikra.

A gyerekeimnek megtanítottam, mi a helyes étkezés alapja, és hogy az Ő érdekük, hogy erre figyeljenek. Nálunk ugyanis a 3. gyerek után lettem "beteg", és a kicsit így vállaltam.

2011. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még valami: nagyon tetszik, amit írtál: hogy kezeljük. Mármint ti együtt figyeltek erre. Ez tényleg klassz.
2011. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, együtt :)
2011. ápr. 8. 12:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Te is figyelsz az étkezésedre? Engem eleinte nagyon zavart, ha valaki az orrom előtt tömte magába az édességet. Igaz, ezt is megszoktam már, sőt egy-egy esetben kilengést is megengedek magamnak.
2011. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Figyelek teljes mértékben. Azt eszem amit a párom ehet. HA cukor nélkül eszik, akkor én is cukor nélkül.Eleinte nehéz volt átállnom mikor összekerültünk, de most már meg a cukros dolgokat nem birom.Ugyanúgy rozskenyeret eszem, diétás kajcsikat, szóval mindent. Tudod jóban rosszban együtt :)
2011. ápr. 8. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!