Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Metformin-t írt fel a doki,2x1...

Metformin-t írt fel a doki,2x1/2 szemet. Ma reggel vettem be az elő fél szemet, most meg már hasmenésem volt. Ilyan hamar hat a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Vagy valami más? Milyen sűrűn játok wc-re a gyógyszertől, ha nem vagyok tolakodó? Én iskolában dolgozok, és nem szeretnék órákról kirohangálni.
2011. ápr. 14. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Itt egy másik Metforminos!

Hát : őszinte részvétem! :( Már bocsi a nagy humorheroldért, de lesz ez még rosszabb is.


Na jó, viccet félretéve. A dokim két hetet mondott hozzászokáshoz. És ez olyan komoly mint hogy írom. Volt hogy negyed óránként rohantam. És ez az átkozott nem úgy kap ám el hogy érzed, és tartani tudod, nem. Szaladni kell.

Sajnos az én szervezetem abszolut nem szokott hozzá. 4 éve szedem. Ebből 2 év szaladgálás. Ez úgy nézett ki, hogy egy nap csak kétszer mentem, de akkor futva.

Átváltottunk Meckformin XR-re. Nagyon drága, de már nyugodtabban mozdulok ki itthonról.

Én is nagyon aggódom mi lesz ha visszamegyek dolgozni (GYED-en vagyok most).

Kívánok mihamarabbi hozzászokást!!!


Megkérdezhetem hogy cukorra kaptad, vagy PCO-ra?


Nálam az is befolyásolta hogy mit eszem.

2011. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pco-ra kaptam. Milyen kaják jöttek be neked?
2011. ápr. 14. 10:44
 3/13 anonim ***** válasza:

.......én már enni sem mertem. ....

Azt vettem észre, hogy evés után azonnal wc. Vagy pedig sokszor felfordult a gyomrom a kajától, vagy utána.


A dokid mondott valamit a szénhidrátdiétáról? Engem 140-re utasított.

Csak zsömle, párizsi, tea édesítővel stb....


Várd meg ezt a két hetet, vagyis éld túl. :(

Egyik barátnőm is PCO-s, szedi ő is, és neki semmi baja nincs tőle. Szervezet válogatja.

Most jön a puding próbája nálad! Kívánom a legjobbakat!

2011. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmit a doki a diétáról, mert minden értékem jó volt. Ma kezdtem szedni, kíváncsi vagyok, hogy bírom majd. Nem lehet mellé szedni esetleg valamit, ami jó hasmenés ellen? Te miért szeded a gyógyszert?
2011. ápr. 14. 10:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is PCO-s vagyok, szednek kellene, de nem bírom. 3 hónapig szedtem, a boltba se mertem elmenni, mert negyedóránként vécére futkostam. Bármit ettem, bárhogy szedtem, pokol volt az életem. Abbahagytam.
2011. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a vas-vitamint, tablettát.

Vagy széntablettát. Még ma is, így hogy a kíméletesebb gyógyszert szedem elmegyünk messzire, akkor feltétlen veszek be mindig széntablettát.

2011. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hogy minden érték? A PCO-nál alap kéne hogy legyen. Én is PCO-s vagyok, nálam pont ezzel kezdte, a diétával.

Sok PCO-s még gyógyszert sem kap, csak diétára fogják őket. Így még nehezebb.

Én ettől a sok futkosástól, és hogy odafigyeltem a kajára (na, de nem tartottam be olyan szigorúan) kb 10 kilótól szabadultam meg. A ciklusaim azóta rendbe vannak.

2011. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11.06-os! Meckformin XR-t írass fel! Sokkal kíméletesebb! (meg sokkal drágább)
2011. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha betartanád a szénhidrátszegény diétát, legalább napi 180-200 grammosat, akkor javulna a helyzet.

Ha eszel cukrosat, akkor a hasmenés alapkövetkezménye lesz a metformin szedésének, mert ez nem engedi felszívódni a felesleges szénhidrátokat.

Mindenképp kell a diéta.

Ha a diéta mellett sem bírod a gyógyszert, akkor próbáld meg úgy szedni, hogy 1 hétig napi negyed szemet, másik héten 2* negyedet, utána az estit emeld fel félre, 1 hét múlva a reggelit is félre és 1 hónap alatt már el is érted a kívánt szintet.

Így biztos könnyebben hozzászokik a szervezeted.

Ja és a tejtermékeket is érdemes kerülni a hozzászokás idején.

Ha így betartod, akkor bírni fogod a gyógyszert hidd el!

Jó lenne, ha szednéd!

Egy sorstárs vagyok.

Nekem sem volt gond a cukrommal, mégis diétáztam és szedtem a gyógyszert, mert babát szerettem volna és így is 1,5 év után sikerült csak, de spontán, ami bizony a PCOS-oknál nem olyan egyértelmű!

Ja és vékony is vagyok, nekem igazán nem kellett volna diétáznom és mozognom, de a cél érdekében muszáj volt, és a későbbiekre nézve is így kell élni, mert számos következménye lehet ennek a betegségnek, amit jó lenne elkerülni.

A diétában tudna segíteni dietetikus, figyelmedbe ajánlom a Mens Mentist. (Honlapján utána tudsz nézni.)

Még ezt a linket ajánlom: [link]

Kitartás!

2011. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Meg sem említette a doki a diétát. Mi a legfontosabb, amit be kell tartsak a diétával kapcsolatban? Mit ne egyek, mit egyek. Néhány fontos dolog. Sokat segítenétek!! Köszi előre is.
2011. ápr. 14. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!