Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azoospermiára keresünk "gyógym...

Azoospermiára keresünk "gyógymódot". Segítene valaki, aki járatos a témában?

Figyelt kérdés

A páromnál múlt nyáron diagnosztizáltak azoospermiát, azaz, hogy nincs spermium az ondójában. Azóta felgyorsultak az események. Biopsziával nyert spermával túl vagyunk két sikertelen lombikon... :-(

Arra lennék kíváncsi, hogy próbált-e valaki pl. a gyógynövényes kúrákból valamit? (pl. FER14)

Esetleg valamilyen más segítséget nem találtatok-e?

Nem a csodára várok, csak azt szeretném, ha mondjuk a következő lombikunknál, ha biopsziára kerül a sor, a lehetőségekhez képest a legjobb kiskatonákat sikerülne kinserni...

Szóval minden "megoldás" érdekelne, vagy csak esetleg beszélgetni valakivel aki hasonló cipőben jár... :-)


2011. ápr. 25. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk van valamennyi kiskatona,de nem jeleskedhetünk vele. Mi is megyünk lombikra. Megpróbáltuk a párom kezelését,mindenfélével,de nem javított semmit. Sajnos. Nem tudok ezért neked sikeres gyógyhatású készítmény írni,de szerintem a fer14-et ti is megpróbálhatjátok. Szurkolok nektek!
2011. ápr. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A forevernek vannak olyan készítményei, amelyek segíthetnek, ha érdekel, írj privit, szívesen elmondom!
2011. ápr. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk sem túl jó a helyzet, bár még határon vagyunk kiskatona-ügyben. Mi kipróbáltuk a Fer14-et, 4 hónapon keresztül, de nem hozott semmi változást, csak egy csomó pénzbe került. Most lehet, hogy veszek Maca Vibét (nem tudom így kell-e írni). A férjemet múlt hónapban műtötték hereviszér-tágulattal, remélem a műtét is segít valamit. Nektek is sok sikert, és kitartást! Szorítok!:)
2011. ápr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nincs spermium, csak biopsziával, akkor sajnos nem várható javulás egyik szertől sem, de azért megpróbálhatjátok.

A férjemnek volt 10 milliója,

3 hónap Fer14 után már 30 millió/ml lett és 80 % jó morfológiájú. Nekünk segített.

Spontán sikerült a baba is ezután.

Sok sikert nektek is, előbb-utóbb mindenkinek sikerül!

2011. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjemnek kevés volt a mennyiség, alig mozgott és alig volt ép formájú. Lombikot mondtak (ICSI-t).

Mi is abból kiindulva mint ti, hogy turbózzuk fel a kiskatonákat a lombikra, utánaolvastam mindennek milyen módszerek lehetnek, megbeszéltem a férjemmel és végülis úgy időzítettük a konzultációt a BMC-vel, hogy előtte 3 hónap elteljen úgy, hogy már szedi a vitaminokat (így az újabb spermatogrammon legalább kiderüljön, hogy használnak-e).

Végül Maca Vibe-ot és Ferulantot vettünk, ha jól emlékszem úgy szedte, hogy 2 ferulant és 1 maca naponta. Erre 1 hónap múlva természetes úton teherbeestem. Nem tudom ez segített-e, de a rengeteg vitamin ártani biztos nem ártott (pl. eszméletlen gyorsaságban nőtt a haja és a körme :) ).

Elég drága, ha 3 havi adagot nézed, de sztem érdemes megpróbálni.

Ja, nekünk azt mondta az andrológus, hogy mivel a férjem se nem dohányzik, sem nem iszik, rendszeresen sportol, tehát nem valami életmódbeli gond van a rossz eredmények mögött, felesleges bogyókat szednie.

Tényleg nem tudom ezek hatottak-e, de mint mondtam ártani biztos nem ártottak. Ha nálatok csak kicsit is segítenek a kiskatonáknak és jobb anyagból tudnak választani lombikhoz, akkor megér egy próbát, ha megengedhetitek magatoknak.

1 doboz ferulant olyan 9-10 000 Ft, 1 Maca olyan 5 ezer ha jól emlékszem.

2011. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat... ja, és a bíztatást!

Nagyon szeretnénk ha sikerülne a baba, így szerintem kipróbáljuk az ajánlottakat. Először a FER14-re gondoltam, de lehet Ferulant+Maca lesz belőle...

Szintén sok sikert minden próbálkozónak!!!

:-)

2011. ápr. 29. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!