Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges, hogy terhes...

Lehetséges, hogy terhes vagyok, miközben fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Symicia fogamzásgátlót szedek, és az orvos azt mondta, hogy már 8 nap után hat. Én a menstruációm első napján kezdtem el szedni(betegtájékoztatóban az van, hogy ha az első napon kezdjük, már az első beszedés után hat), és a 14. napon már nem védekeztünk a barátommal, szóval 13 szemet szedtem be, mielőtt nem használtunk óvszert. Az első védekezés nélküli szex pont a menstruáció utáni 14. napon történt,(elméletileg)peteéréskor. (Egyáltalán van peteérés ha gyógyszert szedek? Mert ugye pont az a lényege, hogy ne legyen.)Azóta 4 nap telt el, nem tudom, hogy ilyenkor vannak- e már észlelhető jelei a terhességnek,de azóta sokszor járok pisilni, és hőemelkedésem is van (hányingerem meg már a gyógyszer szedése elejétől volt). Terhes lehetek? Elméletileg hatnia kellene a gyógyszernek, de mi van ha nem hat? Olyan nincs, hogy valakinél nem hat? Próbáltam egy időben beszedni a bogyókat, fél 10 és 10 óra közé esett mindig, szóval rendszeresnek mondható a beszedése. Tesztet nem mernék még csinálni, de ilyenkor még nem is mutatná ki szerintem.
2011. ápr. 28. 18:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Légyszi írjon valaki, eléggé izgulok.(persze, tudom, hogy csak az orvos tudna biztosat mondani egy kis idő múlva.) Előre is köszi a válaszokat!
2011. ápr. 28. 18:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi szerintem hatott addigra már a gyógyszer!
2011. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok mondani, hogy anyukám is elkezdte szedni még nem fejezte be a teljes hónapot, és most itt az eredménye h 7 hónapos terhes. (első húgom) de én naon örülök neki:)
2011. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az jó, hogy Ti örültök neki, én viszont nagyon nem szeretnék még babát, így 20 évesen :/ mostmár kezdek félni..
2011. ápr. 28. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha rendesen szedted és betartottad a szabályokat (gyógyszerkölcsönhatások, hányás-hasmenés esetén pótlás stb.) akkor nem lehet baj. Erősen valószínű, hogy most a gyógyszer mellékhatásait érzed. Én az elején szabályos terhestüneteket produkáltam a gyógyszertől, hányással meg mindennel...

Amúgy jól tudod, tabi mellett nincs PÉ.

2011. ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a menstruáció első napján kezdted el szedni, akkor biztosan véd azonnal, mivel azonnal leállítja a petefészket, mielőtt még érne a pete, ez a lényeg. Ha rendesen szeded, nem leszel terhes később sem. Akiktől rémsztorikat hallasz, hogy ő gyógyszer mellett lett terhes, nem szedte rendesen, csak egyszerűbb a gyógyszer hibájára fogni.
2011. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtató! :) Már kérdeztem írásban ugyanezt egy főorvostól is, aki szülész-nőgyógyász, és ő is azt mondta, hogy nincs semmi félnivalóm :)
2011. ápr. 29. 13:53
 8/8 anonim válasza:
Nem akarok veszjelzo lenni de ne is haragudj , van egy baratnom ma mar 19eves es az anyukaja fogamzasgatlot szedett amikor terhes lett vele ugyhogy sajnos igenis lehetseges bogyoszedes kozben hogy teherbe esel, persze azt is hozzateszem hogy 19 ev alatt azert fejlodott a gyogyszeripar es lehetseges hogy mar biztonsagosabb de sosem tudhatod
2013. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!