Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavállalás terén normális,...

Babavállalás terén normális, ha összezavarodtam?

Figyelt kérdés

Pár hónapja babát szeretnénk a párommal. Korábban kiegyensúlyozott, erős nő voltam, csomó értelmes dolgot csináltam. Mióta úgy döntöttünk, belevágunk a babprojektbe, teljesen kifordultam magamból, másra sem tudok gondolni. Tesztelek mint a güzü, babavitamint szedek és utálom, figyelem a jeleket, hogy hátha összejött, ezzel álmodok, ezzel ébredek, olvasok, és folyton vigyázok magamra. Viszont tudom, hogyha nem jön össze, akkor nem szeretnék kezeléseket, műtéteket, további gyötrelmet.

Szeretnék babát, de szeretnék már túl lenni ezen a kínzó várakozáson. Nálam jobban csak a párom szeretne. Félek. Ha nem jön össze, félek, hogy megkeseredünk, és elveszítem. Rágörcsöltem, és ki vagyok akadva ettől.

Ti jártatok már ebben a cipőben? Voltatok már megzakkanva emiatt? Hogyan kezeltétek?

Ítélkezéssel nem segítesz, kérlek, inkább segíts nekem. Köszönöm.


32 éves


2011. máj. 4. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút normális,sokan átestünk ezen.Sajnos mi nők úgy vagyunk összerakva,hogy évekig védekezünk,nehogy véletlenül,aztán ha gyereket akarunk,akkor azonnal akarjuk,és minden egyes hónapot kudarcként élünk meg.Ebbe bele lehet őrülni.És minél jobban görcsölünk,annál tovább várat magára.

Sajnos csak azzal segítesz magadon,ha megpróbálsz nem folyton erre gondolni.Tudom,hogy ezt mondani nagyon könnyű(én is folyton ezt hallgattam,és utáltam),de így van.

Én nagyon szorítok neked,Kitartás,és fel a fejjel.

2011. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem próbálj meg visszatérni ahhoz a régi életedhez, foglald le magad valamivel, járjatok el moziba, valahová, amit szerettek, ha nagyon rágörcsölsz, megakadályozhat a teherbe esésben. Arra kéne hangolnod magad, hogy milyen jó lesz a kisbabával, de nem úgy, hogy összejön-e, hanem elképzelni, hinni benne. Pozitív gondolatokkal.
2011. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én 33 évesen, 7 éves kisfiam mellett, boldog férjjel ugyan így érzek. Pár hónapja próbálkozunk, de azóta lógok a neten, vitamin, folsav, egészséges életmód stb. A párom már ki van akadva...

Hogy a kérdésedre válaszoljak, még nem tudom hogy kezeljem. Az tuti, hogy a férjemnek már nem mondok semmit, mert ha kiejtem a peteérés szót már dühöng. Így hát csak csendben magamban gondolok rá. Amúgy meg próbálok pakolgatni, főzni, lekötni magam, már amennyire tudom...

2011. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok, egész nap ezen jár az eszem, de nálam még csak mostanában kezdődött, mert eddig lazán vettem, azt hittem eddig, hogy na pikk-pakk sikerülni fog! Aztán teltek-múltak a hónapok és egyre jobban gondolok rá, ami szerintem természetes, hiszen ha sokáig nem jön össze lehetetlen nem gondolni rá! Egy darabig le lehet foglani magunkat persze: főzés, takarítás...stb. na de olyan nincs, hogy ne jusson eszünkbe sose, ha egyszer minden vágyunk egy kisbaba! Aki azt mondja hogy meg lehet csinálni, hogy nem jár ezen az eszünk, az hazudik!

Nagyon drukkolok magunknak, hogy mielőbb babásak legyünk és most már elég a sok csalódásból tényleg!!

2011. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia.:) Hát itt mindenki azt írja, hogy élvezzétek az együttléteket, ne görcsöljetek, ha jönni akar, úgyis jön:) Nálam is ez jött be(legalább is úgy néz ki, 4 napja késik:))). Kösd le magad(olvass-de ne babákról szóló könyveket- internetezz, sportolj, vagy bármit ami jól esik:)), amikor megkívánjátok egymást akkor mindent bele;))):) Sok Sikert!!:) Majd írd meg, ha már babás vagy:)))
2011. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az "itt" alatt azt értettem, hogy az egész honlapon:))


Kitartás és Sok Sikert:)))

2011. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nálunk, a többi babára vágyónál sem zajlik másképpen, csak van, akinél gyengébb formában. Én sem tudok elvonatkoztatni a peteéréstől, de nem hozom fel a férjemnek, egyszerűen csak összebújok vele. A "program szerinti" együttlét nem hozott sikert, lehet, hogy agyban gátol. Most ha megkívánom, csak odabújok, és kész. Próbálok agyban mindent kizárni, hát..... sokszor nehéz.

Ettől függetlenül mielőbbi sikert kívánok mindannyiunknak!

Szép napot!

2011. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 2-éves kislányom,aki előtt annyira akartam babát,hogy sírva fakadtam tavasszal mikor megláttam egy hasas kecskét és irígykedtem,hogy még neki is jobb,mert kicsije lesz.Pedig én is egy talpraesett ,racionális 34éves nő vagyok.Egyszerűen nem voltam normális!!! Szerencsére gyorsan terhes is lettem.Most tavasz óta megint próbálkozunk.Májusban 8-hetesen elvetéltem .Azóta ez az első hónap hogy próbálkozunk.Én is tesztelek ezerrel,meg figyelem magam és tiszta dili vagyok.Izgatottan és türelmetlenül várjuk/ hozzá teszem a párom is kérdezgeti mi van már.../ mikor jelentkezik be a kistesó.Szerintem ha valaki akar gyereket az nem tud nem rá gondolni szinte folyamatosan. Sajnos nem tudjuk az időt sürgetni.Kivárásra játszunk mind. Sok sikert
2012. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!