Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek hormonzavara...

Ha valakinek hormonzavara lett, az magától helyre fog állni és mikor?

Figyelt kérdés

Mindig minden normálisan ment, soha nem volt ilyen, hogy pecsételgetnék/vérezgetnék a ciklusomban, max. 1-2 barna pecsét mensi előtt semmi több. Most pedig elég sűrűn előfordul ez (inkább rózsaszínű meg pirosas, de nem folyik ki, csak van) és nem tudom mi az oka. Ha ez hormonzavar, ugye helyreáll magától? Semmit nem tettem és nem szedtem amitől hormonzavarom lenne és nem értem ezt a változást. Doki szerint normális, nem kell ezzel foglalkozni...de én meg aggódom, hogy nem normális dolog, mivel ilyen még nem volt sose nekem. Helyrejön magától, ugye?

Teherbeesést nem akadályozza meg?


u.i.: A hőm jól alakul eddig, csak a ciklus elején ingadozott/cikkcakkozott inkább, most jelenleg szép magas. 8 napom van a nemvártig ami mindig pontosan meg szokott jönni. Utólag is csak 1-2 nap eltérés volt a megszokott időtől.


2011. máj. 5. 11:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, ha ez ovulációtol van, akkor hány napig normális? Ovulációtol se volt még ilyenem, max egy nagyon minimális, de ez most több és tovább tart.
2011. máj. 5. 11:53
 2/8 A kérdező kommentje:

És még valami:

Ha méhszájsebem lenne, azt UH-n doki észrevette volna, ugye?

2011. máj. 5. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg kérdést tettél fel egyszerre! :)


Magától a hormonzavar nem igazán múlik el! Gyógyszeres kezeléssel helyre lehet hozni. A doki tudja, hogy milyen gyógyszert kell rá írni!


Aztán a pecsételés előfordul ovulációkor, de szó szerint pecsételés és egy napig tart és nagyon jelentéktelen.


A méhszájsebet nem ultrahangon nézik, hanem hüvelyi úton bekukkolnak!

2011. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jah első vagyok

A hőmérséklet a menstruációkor leesik, utána kicsit megy fel, aztán ovulációkor egy napra ismét leesik, aztán egész a következő mensiig fennmarad a hő.


Én személy szerint sose hőmérőztem, mert erre nem sokat lehet adni sajnos, nagyon becsapós, tehát tuttira ne vedd!

2011. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

És ovulációs pecsételés lehet-e olyan mint a mensi előtti pecsételés? Valamint a beágyazódási is lehet olyan?

Én már nem tudom mit gondoljak? Hogy most ovulációtól van ez, vagy mert több mint 1 héttel hamarabb meg akar jönni, vagy talán esetleg beágyazódástól is lehet? Egyszerűen nem értem!

2011. máj. 5. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok és második!


Ennyire ne parázz ezen légyszi!


Az első terhességemnél semmilyen vérzés nem volt beágyazódáskor, nem is érzetem semmit. A másodiknál pontosan tudtam, hogy most volt a beágyazódás, egy nagyon pici vérpötty volt a wc papíron! Innen tudtam, hogy megfogant a picim (lombik volt jelzem). Ovulációkor is előfordulhat pici vérpötty, de az a ritkább. Beágyazódáskor is előfordulhat, tapasztaltam is, de ez is ritkább. Ez nem barnás színű, hanem rendes piros pötty!


De tényleg ennyire ne parázz kicsit nyugi, nincs semmi gond!


A hormonzavar amúgy bizony akadályozhatja a teherbeesést! Én felkeresnék a helyedbe egy meddőségi embert, aki pontosan tudja mit nézzen neked és gyógyítson, hogy minél hamarabb jöjjön a gyermekáldás! És ne hőmérőzz, csak magadat stresszeled vele!

2011. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A nőgyógyász azt mondta, hogy minden rendben velem, 2-szer is voltam most nála, utólag alaposabb vizsgálást kértem tőle. Azt mondta nincs semmi bajom! Ha lenne, akkor nem mondta volna ezt, csak ért hozzá, nem?

2011. máj. 5. 15:36
 8/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy ért hozzá, de egy hüvelyi vizsgálatból max azt tudja megmondani, hogy mekkora a méhed, nincs-e valami látható elváltozás a hüvelyedben, esetleg ha csinált rákszűrést, akkor annak az eredményét. Ha ultrahangon is megnéz, akkor láthatja, hogy milyen vastag a méhnyálkahártyád, a méhed méretét, a petefészekid méretét.

Kb ennyit.

Egy csomó dolog akadályozhatja a teherbeesést, amiket ezekkel a módszerekkel nem tud kimutatni. A hormonzavart sem.

Azt vérvétellel tudja csak. Azon voltál? Jók az eredményeid?

Volt petevezeték átjárhatósági vizsgálatod? Rendben volt?

a párod volt kivizsgáláson? Renben van?

Ha ezek közül csak egyre is nemmel válaszoltál, akkor nem biztos, hogy minden rendben van.

A dokid azért mondja ezt, mert a TB addig nem támogatja a vizsgálatokat, amíg nem próbálkoztok hiába egy éve.

Ezt pedig a statisztikákra alapozzák : minden egészséges párnak minden hónapban 25% az esélye hogy sikerüljön a baba. Ez azt jelenti, hogy négy hónap alatt feltétlenül sikerülnie kell, ha egészségesek vagytok, és eltaláljátok a peteérést. Ezután hozzátippelik, hogy elnézik a párok az időpontot (mert nem feltételezték a statisztikák készítői, hogy isemrjük a biológiát, és van naptárunk). Így megduplázódik az idő, máris 8 hónapnál járunk.

Ekkor pedig azt mondták : akkor már legyen kereken egy év.

Majd egy év múlva a dokid foglalkozni fog veled, de lehet, hogy akkor sem veszi komolyan a megfigyeléseidet, mert úgy van vele, hogy te csak saját magadból tudsz kiindulni, de ő már többezer nőt látott, jobban éert hozzá, hogy te mit érzel.

Remélem, egy év múlva már a babádat ringatod, és nem kell végigcsinálnod a vizsgálatokat. :-)

2011. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!