Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem lehet szedni a...

Miért nem lehet szedni a meforalt ha babát tervezek? A dokim mégis felírta.

Figyelt kérdés
Most olvastam az utasításban.Magas inzulinra (83!) írta fel.
2011. máj. 5. 15:11
 1/4 Manka68 ***** válasza:

Mert nincs letesztelve, hogy esetleg árt-e a babának. Ettől függetlenül ugyanaz a hatóanyaga, mint a drága új gyógyszereknek, csak azokat bevizsgálták erre, és ezért engedik szedni. Sőt, magas inzulinnal szinte kötelező.

Ha mégis félsz tőle, kérj más fajtát, én pl merckformint és eucreast szedek, mindkettőt lehet babatervezéskor/babásan.

2011. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert elvileg IR-re nincs törzskönyvezve.

De szedd nyugodtan. Sőt, ha kismama leszel, 12. hetig mindenképp, hogy ne legyen vetélés.

Többen a terhesség végéig szedik, sőt, van akik szoptatáskor is.

2011. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2011. máj. 5. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én is szedem a meforalt és most terhes vagyok!Voltam diabétesz dokinál aki mondta nekem,hogy nyugodtan szedjem terhességem alatt is hiszen segít,hogy megmaradjon a baba!Én is azt mondom,hogy szed tovább!
2011. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!