Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Családtervezés közben milyen...

Családtervezés közben milyen gyógyszert lehet szedni? Veszélyezteti a fogantatást, vagy a beágyazódást, ha aspirin plusz c-t szedek?

Figyelt kérdés
Minden gyógyszerre az van írva, hogy terheseknek ne szedjék, de én még nem tudom, hogy az vagyok-e. Vagy ilyenkor csak gyógyteázzak és majd elmúlik a nátha?
2009. márc. 10. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom kb. 80 körül van azoknak a gyógyszereknek a száma ami igazoltan magzatkárosító hatású. A többi gyógyszer betegtájékoztatójára ez csak óvatosságból került rá illetve azért mert hatását kismamákon nem vizsgálták. A természet egyébként úgy találta ki a dolgot, hogy amíg nem tudod, hogy terhes vagy addig nincs biológiai kapcsolatod a babával, ezért sem tudatosan sem tudatlanságból nem lehet a babának a kárt okozni. A gyógyszerekkel csak azután kell óvatosan bánni miután megbizonyosodtál a terhességről.
2009. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért nem kell ezt ilyen véresen komolyan venni! Ha 2 évig nem sikerül teherbe esned akkor 2 évig semmilyen gyógyszert nem veszel be? Amíg nem tudod hogy terhes vagy( teszt nem mutatja ki ) addig egy esetleges aspirinnel még nem teszel kért magadban. Ha kiderül hogy babás vagy majd akkor figyelj oda mit veszel be, addig pedig nyugi!
2009. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!