Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A műtét után immár 3 és fél...

A műtét után immár 3 és fél hónapja lehetséges ez? Az tény, hogy a fogamzásgátló megakadályozza a peteérést, de mi van ha nem? Ez a fogamzásgátlótól van, vagy újra terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Én egy 18 éves lány vagyok, aki 2 hónapja szedi a Lindynette 20 nevű fogamzásgátlót. Első hónapban a tableta mellett óvszerrel védekeztünk, de most a második hónapban már semmivel. Sajnos lisztérzékeny vagyok, ebből kifolyólag rendszeresen van hasmenésem. Csak nemrég olvastam az interneten, hogy ilyenkor pótolni kellene a tablettákat, de én sose vettem be. A másik, hogy novemberben volt egy abortuszom, és azt mondta az orvos, hogy a műtét után hajlamosabb leszek egy terhességre. Elvileg március 2-án volt peteérésem, és pont akkor voltam együtt a barátommal, ráadásul el is ment bennt! Azóta megnőttek a melleim és sokkal érzékenyebbek is, rengeteget pisilek, állandóan éhes vagyok, kezdek a szagokra is érzékeny lenni.
2009. márc. 13. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlóknak is kell kis idő, mire védelmet nyújt és ha még hasmenésed is volt, akkor valószínűleg nem védett eléggé. A jövőben olvasd el a használati útmutatót rendesen és kérdezd meg a dokid is, hogy mit javasol, vagy mennyi időt kell várni, amíg biztosan hat a gyógyszer. Remélem nem vagy ismét terhes... bár a tünetek eléggé arra utalnak. Ha nem jön meg rendesen, csinálj tesztet! Drukkolok neked, hogy ne kelljen még egy abortuszon átesned, főleg ilyen rövid időn belül.
2009. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha sokat megy a hasad, csodálkozom hogy a dokid nem javasolta a Nuvaring hüvelygyűrűt. Úgyan úgy működik mint a tabletta azzal a különbséggel, hogy nem kell beszedegetni. Felhelyezed a hüvelybe és 28 nap elteltével leveszed, akkor menstruálsz, majd 7 nap múlva felteszed a következőt. Azt hogy ugyan olyan mint a tabletta azt úgy értem, hogy ezt is orvos írja fől, hormonális fogamzásgátló, csak kényelmesebb mert nem felejted el bevenni és még a hasmenés sem befolyásolja a hatását. Én használtam, nekem nagyon jó volt.
2009. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából nekem már az első terhességem is egy csodának számított. A menstruációm 6. napján, amikor még nagyba véreztem, együtt voltam a barátommal. Nem ment el bennt, de mint utólag kiderült az előváladékától lettem terhes. Az igazság az, hogy kb. ugyanazt érzem, mint novemberben, amikor terhes lettem. A tünetek eggyeznek, és félek. Mikor csináljak tesztet? Előző hónapban szombaton február 14-én jött meg, ami azt jelenti, hogy most is szombaton kellene.
2009. márc. 13. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ejha... Te szegény, jól megjártad! Úgy néz ki Te vagy az 1% aki úgy esik teherbe, ahogy a 99%-nál kizárják. Szombaton reggeli első vizelet már kimutathatja, de a hétfő reggel szerintem biztosabb. Majd megírod mi lett? Kívánom a legjobbakat!

2009. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze! :)

És köszönöm a segítséget!!!!

2009. márc. 14. 07:52
 6/7 A kérdező kommentje:

Csináltam ma egy tesztet kora reggel...

Negatív lett!! Ez jelent valamit??

2009. márc. 15. 07:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha negatív, akkor valószínűleg most nem vagy terhes! Vagy csak korán teszteltél. A biztonság kedvéért azért menj el dokihoz, nézesd meg magad, meg természetesen a fogamzásgátlásról is kérd ki a véleményét, mondd el neki, hogy talán ez a fajta nem biztos, hogy jó neked. Lehet, hogy most csak a hormonok "vicceltek" meg, vagy az idegesség miatt késik. De mivel szombaton kellett volna megjönni, így azért még nem késett sokat.
2009. márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!