Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 12 éves sziámi lánycicám...

A 12 éves sziámi lánycicám ivartalanításán gondolkodom, mert az évek óta neki beadott fogamzásgátló tabletták nagyon megbetegíthetik, ahogy mondták is az orvosok. A kora és a fajtája miatt nem túl veszélyes-e ez a műtét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ha 12évig nem volt megműtve,most hogyhogy???amúgy a dokit kérdezd meg menyire kockázatos,mi nem vagyunk orvosok.bár én már nem műttetném ennyi idősen...
2011. máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
öreg már a műtéthez, lehet hogy felsem ébredne már az altatásból. amugy meg lehet hogy ennyi idősen már nem is nemzőképes. nézesd meg állatorvossal és kérd ki a véleményét
2011. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 12 éves macska már nem fiatal, a szervezete nehesebben viseli az altatást, és lassabban is regenerálódik egy ilyen műtét után. Biztos meg tudják oldani úgy, hogy minimális legyen a műtéttel járó kockázat, de ha az én cicám lenne, én nem vállalnám vele az operációt ilyen idős korban, az biztos...
2011. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan bízd rá magad a dokira. Az én sziámim most lesz 17, kutya baja.

Kérdezd meg a dokit a kockázatokról, ő milyen esélyeket mond, és ez alapján döntsetek közösen.

2011. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az örökös fogamzásgátló tényleg nem használ neki, ezért én műtéte javasolnék.A hosszútávú hormonkezelés (fogamzásgátlóban)nem javasolt, többek között daganatképző hatása is van. Válassz olyan rendelőt, ahol nem injekciós, hanem inhalalációs narkózist használnak, az biztonságosabb (kérdezz rá). Bár ezek a klinikák drágábbak, viszont felszereltebbek,így kisebb a kockázat. Persze egy ügyes, és tapasztalt, kevésbé felszerelt rendelőben is meg tudják csinálni,(ismerek egy pár megbízhatót), csak ha nagyon félted, ezt javasolnám.

De ha abból indulunk ki, hogy egy macska 18 évig is elél, vagy tovább, nem is annyira öreg még....

2011. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a véleményeket és tanácsokat, ma délután elmegyek újra az orvoshoz, és kifaggatom minden fent leírtról kezdve a kockázat mértékőr, altatás módjáról, etc. Mégegyszer köszönöm!
2011. máj. 4. 12:53
 7/8 A kérdező kommentje:
A fejlemény: megműttettem a cicámat, sziámi mivoltja miatt rizikósabb volt a műtét, de minden rendben vele. Attól eltekintve, hogy nem volt rajta gallért, és így szétnyalta a sebét:( Most rajta van, de ettől nem tud enni...vegyem le róla evésnél??? Help us please!
2011. máj. 30. 17:46
 8/8 anonim válasza:

Háááát.... 12 évig nem volt fontos, és most gyötörted meg?! A macskák átlagéletkora 12-16 év. Ezzel az altatással és műtéttel elvettél ebből valamennyit, az biztos.

Kár, hogy csak most láttam a felvetett kérdésedet.

2012. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!