Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ellátásra leszek...

Milyen ellátásra leszek jogosult az alábbi dátumokkal? (Gyed-Gyes) 2009. márc.31-én megszünt a munkaviszonyom, 05.15-ig passzív táppénzem vagyok, majd munkanélkülire megyek. Gyereket szeretnénk, már próbálkozunk, de most felmerült bennem ez a kérdés.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnap-ma ment itt egy kisebb vita, hogy álláskeresésin jár-e a gyed.

Néhány anyuka megkérdezte a tb-t, nekik ott azt mondták, hogy nem jár a gyed.

A szociális és munkaügyi minisztérium honlapjáról letölthető támogatási rendszerrel kapcsolatos tájékoztatás szerint pedig jár.

Na, legyél okos.


De a te esetedben ez lényegtelen is, mert ha még most sos teherbe esel, akkor is már jövőre kell igényelned a gyed-et/gyes-t a 2010-es igénylési szabályok szerint, ami még össze-vissza változhat az ideihez képest. Nem csak azok változhatnak meg, amikről most a média zeng (365 napos biztosítási idő, max. 1 év stb.), hanem az is, hogy jövőre mi számít biztosítási időnek.

2009. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Látom más is szemben áll ezzel a problémával.Köztük én is.Mi is szeretnénk babót 4 hónapja próbálkozunk de most egy hónapja le kellett állnunk, mert sajnos megszűnt a munkaviszonyom és most álláskereső segélyen vagyok.Holnaptól viszont új munkahelyre megyek ahol 3 hónap a próbaidő, amit mindenképp ki kel hagyni, mert azt mondják próbaidőről bármikor még táppénzről is kirúghatnak.Aztán már határozatlan lesz a munkaszerződésem tehát kezdhetjük megint a dolgokat.Olyan szomorú hogy már annyira szeretnénk babát és mikor lehetett nem jött össze, most meg sajnos nem lehet mert nagyon sok hitelt fizetünk és a segély nem elég.


Én még azt hallottam hogy ha a szülés napján valaki álláskeresőm seg. van akkor a tgys jár de a gyed már nem csak a gyes.De azt nem tudom biztosra hogy így is van e ez.

2009. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kinek mit mondtak a tb-be, meg egyéb helyeken, de én is ott érdeklődtem, meg még sok más helyen, és mindenhol ugyanazt mondták. Tgyás és gyed csak akkor jár, ha a szülés pillanatában biztosított vagy, vagy a biztosítás a szülést megelőző 42napban szűnik meg. Ez lehet munkahelyről is, vagy álláskeresési segély/járadék/támogatás. Az a lényeg, hogy valahonnan pénzt kapj, amiből vonják a tb-t. Egyébként csak a gyes, az egyszeri anyasági és a családi jár.
2009. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha ide is bemásolom, de hangsúlyozom, hogy ez 2009-ben igényelt ellátásokra vonatkozik:


Szociális és Munkaügyi Minisztérium által kiadott 2009. évre vonatkozó gyerekfüzetben ez áll, mely letölthető innen:

[link]


Terhességi gyermekágyi segély:

"Az előzetes 180 nap biztosítási időbe a tényleges biztosításban töltött időn túl még milyen időtartamot lehet beszámítani?


- a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét,

- közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél

hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejét.

- a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.



Jár-e terhességi-gyermekágyi segély a biztosítás megszűnését követően?


Csak akkor, ha az anya a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon túl táppénz (illetőleg baleseti táppénz) folyósításának ideje alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő 28

napon belül szül.


Jogosult-e terhességi-gyermekágyi segélyre az álláskeresési járadékban részesülő szülő?


Abban az esetben, azonban, ha az anya az álláskeresési járadék folyósítása alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő 42 napon belül szül, és az egyéb feltételekkel is rendelkezik, jogosultságot szerezhet a terhességi-gyermekágyi segélyre."


Vagyis, ha minden más feltétel adott, akkor jár a tgyás.



GYED:

"Ki minősül biztosítottnak?


Az, aki

- munkaviszonyban, közalkalmazotti, illetve közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi szolgálati jogviszonyban áll,

- fegyveres erők és a rendvédelmi szervek, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagja,

- a szövetkezet tagja, ha a szövetkezet tevékenységében munkaviszony vagy vállalkozási jellegű jogviszony keretében személyesen közreműködik,


- az álláskeresési támogatásban részesülő személy


- kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni és társas vállalkozó,

- díjazás ellenében munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony keretében (bedolgozói, megbízási, felhasználói szerződés alapján egyéni vállalkozásnak nem minősülő vállalkozási jellegű jogviszonyban, segítő családtagként) személyesen munkát végző személy, ha ebből a tevékenységből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri a minimálbér havi összegének a 30%-át,

- a tiszteletdíjban részesülők közül az alapítvány, a társadalmi szervezetek, a társasház-közösségek, a közhasznú társaságok, a kamarák, a gazdálkodó szervezetek választott tisztségviselője, a nyugdíjpénztárak és

az önkormányzatok választott tisztségviselője,

- az egyházi szolgálatot teljesítő egyházi személy, szerzetesrend tagja."


Vagyis jár a GYED is.

2009. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, ha nem szakad meg a biztosított jogviszonyom, minden jár (nem szabad a "levegőben lógni". + szülni is biztosítottan kell v 42 napon belül). Eddig TGYÁS-t kaptam, ápr. 25-től igényeltem a GYED-et. 2 héten belül megírom, ha gondoljátok, h megkaptam-e. Addig csak reménykedni tudok, mert mki mást mond.
2009. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kapom a GYED-et.

Minden feltétel adott volt. A biztosítási jogviszonyom úgy lett meg, hogy maradt még 56 napom m.nélkülin, amikor elmentem szülni. Okt. 31-én szültem, nov. 30-ig voltam m.nélkülin (tévedésből, mert amúgy nov. 15-öt beszéltünk meg eredetileg). Nov. elején töltöttem ki a papírokat a GYÁS-hoz, dec. 1-től igényeltem. Ápr. 17-ig járt. Ápr. 20-án (hétfő) visszamentem a m.ügyi hiv.-ba, kérvényeztem a GYED-et ápr. 25-től. Közben visszavettek m.nélkülire ápr. 17-től 30-ig. A GYED-et máj. 1-től ítélték meg, és azóta is kapom.

Még maradt 13 nap m.nélkülim is.

Remélem, nem voltam túl bonyolult. A lényeg, hogy speciális esetekben járhat a GYED.

2009. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!