Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A méhen kívüli terhesség az...

A méhen kívüli terhesség az csak a petevezetékben alakulhat ki vagy máshol is? Ha máshol is, akkor még hol? Ha nincs petevezetékem, ez a veszély jobban vagy kevésbé fenyeget?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek a hasüregében volt. Azt nem tudom, hogy ha nincs petevezetéked akkor mi van!
2011. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért méhen kívüli, mert a méhen kívül bárhol máshol (pl. hasüreg) is megtapadhat a baba, bár még kisebb az esélye, mint a petevezetőben való megtapadásnak.

Normál esetben a petefészekből a petevezető tölcséren át a petevezeték vezeti el a petét a méhbe. Hogy lehet, hogy nincs petevezetéked? Így születtél? Vagy meg kellett műteni?

2011. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Hétfőn vették ki... endo miatt :( megyünk lombikra

2011. jún. 10. 15:10
 4/14 anonim ***** válasza:

Babád ettől még nyugodtan lehet szerencsére.


Sok sikert!!!

2011. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sumergo ***** válasza:
Nekem is kivették őket, pontosan méhenkívüli miatt. Varratszedéskor kérdeztem az orvost, hogy akkor most már nem lehet méhenkívülim ugye? Azt mondta, hogy kizárt, hogy legyen. Akkor gondolom a petevezeték csonkját elvarrják, így a spermiumok nem tudnak bejutni a petesejthez.
2011. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Lombiknál a méhedbe fogják betenni a megtermékenyített petesejtet, ahol vagy megtapad, vagy nem. Onnan máshova vándorolni már nem fog, tehát a méhen kívüli miatt ne aggódj!
2011. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sumergo ***** válasza:
100%

Utolsó, tévedsz! Személyesen beszéltem olyannal, aki akkor tudta meg, hogy ugyan sikerült a lombikja, de sajnos méhenkívüli lett neki, szegény ki volt nagyon, és nem igazán értette, hogyan vándorolhatott "visszafelé" az embrió, de mégis megtörténik időnként.

Ám a kérdezőt ez nem fenyegeti, mert akinek kiveszik a petevezetőjét, annak már arra nincs meg az út!

2011. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A lombikról kaptam egy rövid tájékoztatót és abban benne van, hogy ez esetben is van esély a méhen kívüli terhességre, és hogy így is vállalom-e. Bevallom meglepődtem, mert én is azt gondoltam, hogy ahova rakják ott marad, de nem :(

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2011. jún. 10. 16:43
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az inszemináció lehetett, nem lombik. A kettő nem ugyanaz.
2011. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Manka68 ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem, sajnos tényleg előfordul lombiknál is. Az embriókat ugyan a méhbe ültetik vissza, de még pár napig csak úszkálnak ott, mert még nem értek el abba a stádiumba, hogy tapadni akarnának. Pár napig még nem fognak megkapaszkodni. Ha ez alatt véletlenül kisodródnak a petevezetékbe, akkor lesz méhenkívüli. Pont így járt az a lány, aki mellettem feküdt a beültetéskor. Nem másodkézből hallottam az infót. De ha nincs meg a petevezeték, el sem tudom képzelni, hogyan juthatnak ki a méhből...

2011. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!