Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 éve szültem, szeretnénk...

1 éve szültem, szeretnénk kistesót, de még szoptatok. A ciklusom rendszeres. Mennyi esélye van, hogy teherbe essek? Szoptatás mellett is van ovuláció?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. A szoptatás nem mindenkinél gátolja a teljes ciklus visszatérését. Épp ezért, aki nem akar túl hamar kistesót a gyerekének, jobban teszi, ha védekezik :) Nem hallottál ég soha arról, hányan esnek teherbe szoptatás alatt :) ? [link]
2011. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Van. Nem tudom ki találta ki, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, de jó nagy marha volt.

A teherbeesés esélyét nem csökkenti, csupán a vetélés kockázatát növeli. Ez nem ugyanaz.

2011. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Már számtalan helyen utána lehet olvasni...

Szülés utáni 6. hétig nincs 95%ban peteérés, utána már van , akár mensi nélkül is.

Tehát igen nagy az esélye a tehebeesésnek, a szoptatás nem "fogamzásgátló" tényező :)

2011. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült teherbe esni, míg szoptattam (30hó), de ahogy abbahagytam, két hónapra rá igen. A prolaktinom pedig beállt már állandó szintre, a doki szerint afelől rendben lett volna. LH és Tsh volt alacsony nekem. Nézess vérképet, hogy ne reménykedj hiába. :-) sok szerencsét!
2011. jún. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Igen van esélye. Én mostanáig 22 hónapon át szoptattam és most 12 hetes terhes vagyok...sok sikert...
2011. jún. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatás melett az első nem védekezős szexnél teherbe estem.Mondjuk mi így terveztük,akkor kb 16 hónapos volt a fiam.Utána még 4hónapig szopizott tovább.Egészséges babám született.Az esély szerintem ugyanannyi,mint ha nem szoptatnál,főleg hogy rendszeresen menstruálsz.(van egy ismerősöm,ő a két gyerek között egyszer sem menstruált)
2011. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon szeretnénk kistesót, reméljük hamar érkezik hozzánk :)
2011. jún. 19. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:
én szeretném megcáfolni az előttem szólókat.10hónapja szültem,szülés után 6héttel megjött a ciklusom és azóta is rendszeres.Minden ok velem,de peteérésem nincsen.8hónapig szoptattam és az elmúlt 10hónapban nem lettem terhes,pedig nem védekeztünk.Nekem mindenki azt mondta(orvos,barát stb),hogy az van kisebbségben aki szoptatás mellett lesz terhes.
2011. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Szoptatasi idoszakban a szervezetben nagyon sok prolaktin hormon termelodik. A magas prolaktinszint gatolja a peteerest, ezert nem jellemzo, hogy a nok teherbe esnek. A legtobb fogamzasgatlo is ezen az elven mukodik.

Az, hogy menstrualsz, erdekes, lehet, hogy teherbe is eshetnel, mert van peteeresed, de ezt csak orvos tudna megmondani. Inkabb azt gondold at, nem terheled-e tul a szervezetedet azzal, hogy szoptatsz + terhes vagy. Egyik es masik is kifacsarja a szervezetet, es szuksege van a regeneralodasra; a ketto egyutt meg tobbszorosen. A dontes a Tied.

2011. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!