Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg növelik a baba súlyát...

Tényleg növelik a baba súlyát a terhességi vitaminok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nagyobb fejű, vagy súlyosabb babák születhetnek egyes terhességi vitaminoktól (konkrétan a maternától) Nem akarom senkire ráhozni a frászt, csak kíváncsi vagyok mik a tapasztalatok. Materna? Elevit? Gravida?
2009. márc. 28. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ilyet hallottam én is,de a húgom szedte az elevitet és attól normális babák születtek.A sógornőm a maternát szedte,annak a két gyerekének meg hatalmas fejük volt,császárral szült,mert nem fértek ki.Lehet ez is csak genetikai kérdés?Nem lehet tudni.
2009. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez az egyik olyan kérdés a terhességgel kapcsolatban amivel sok mindent lehet olvasni pro és kontra. Időnként felröppen ez a hír, amit aztán cáfolnak. Akinek magzatvédő vitamin szedése mellett nagy súlyú babája született az nem tudja, hogy mekkora lett volna a gyerkőc ha nem szed ilyen készítményeket illetve szült már nagysúlyú babát olyan anyuka is aki nem szedett ilyen készítményeket. Az biztos, hogy növekedett a babák átlag születési súlya a 20-30 évvel ezelőttihez képest, de ezt inkább a jobb minőségű táplálkozásnak tulajdonítják.
2009. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És a Gravida?Az béres termék, a béresnek jó termékei vannak, de attól is nőne a baba?
2009. márc. 28. 11:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy túlságosan megnőne.
2009. márc. 28. 11:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogy a kismamának egyáltalán szüksége van-e a vitaminra.ha normálisan és helyesen táplálkozol, mindent megkap a baba, amire szüksége van. akinek ez nem megy annak hasznos lehet a vitamin. sok kismama túl sokat szed belőle, nem kell mindennap.
2009. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyártók igyekeznek úgy beállítani, hogy nem vagy magaddal szemben elég gondos kismama, ha nem szedsz ilyen készítményeket. A vitaminok nagy részéhez megfelelő táplálkozással tényleg hozzá lehet jutni. Ami fontos és megfelelő táplálkozás mellett is hiány lehet belőle az a folsav illetve az E vitamin. (a fejlődési rendellenességek szempontjából is ennek a kettőnek van igazán jelentősége) Igazából egyéni döntés és pénztárca kérdése is, hogy ki mit és meddig szed. Nem feltétlen árt a babájának az sem aki a folsavat illetve az E vitamint "mezítlábas" készítményként szedi.
2009. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi a barátnőmmel gravidát szedtünk, nekünk bevált. A fiam 3600g 56cm-el született, a barátnőm lánya valamivel kisebb volt ez átlagos. Az elevitről hallottam, hogy nagy babák születtek.
2009. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Édesanyám velem csak folsavat szedett, és 3500g voltam, a kishúgommal(10éves) Elevitet, ő 4500g lett, és császáros, mert 9,5-ös medencéhez 10-es feje lett, pedig azt mondják, h természetesen a baba a medencéhez igazodik.

Én nem állítom, hogy ez az oka, csak érdekes az egybeesés!

2009. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én elevitet szedtem. 4280 g és 56 cm volt a fiam. Én 175b cm magas vagyok, férjem közel 195...

Anyósom szerint (3 gyereket szült) férjemnek volt a legnagyobb "feje"... Nos, manóm buksija is nagy volt, nagyobb mint az apukájáé, de én simán megszültem, igaz 12 óra 40 perc alatt, a doki segített neki,mert nehezen fért át, de azért csak meglett! És imádom! Most 8 és fél hónapos 10 kg, és szerintem arányosan formás...76 cm magas és nem tartom egyáltalán nagynak a kobakját. (nincs vízfeje)...:)

szerintem ez totál genetika. Mi 5-en vagyunk testévrek, és közöttük meg én voltam a legnagyobb..:)

2009. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sokféle vélemény van ezzel kapcsolatban, én is csak a saját tapasztalatom tudom leírni.

Elevitet szedtem végig. A 12. hétig napi 1 szemet, utána másnaponta. Közben folyamatosan a MagneB6-ot.

A kisfiam 41. hétre született 3010g-al, 49 cm-el.

2009. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!