Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor vállaljuk a következő...

Mikor vállaljuk a következő babát?

Figyelt kérdés

Kislányunk 21 hónapos. Eredetikeg 2-3 év korkülönbséggel számoltunk, januártól szerettünk volna próbálkozni, de az anyagi helyzetünk egyre bizonytalanabbá vált, ezért elhalasztottuk nyárig, mert abban bíztunk, hogy mostanra már jobban körvonalazódik a vállalkozásunk jövője. Én minden nehézség ellenére valahogy biztosra vettem, hogy nyárra jobb lesz a helyzet, és gondolatban már készültem az újabb terhességre. Sajnos a helyzetünk változatlan, párom sokat idegeskedik emiatt, ezért ő még várna a kistesóval. Az is bántja, hogy a sok munka miatt kevesebb ideje jut a kislányunkra, és két gyereknél ez még nehezebb lenne mindkettőnknek. De nagy korkülönbséget nem szeretnénk, már csak az én munkám miatt sem.

Nem tudom, mi lenne jó döntés a helyzetünkben, észérvek és érzelmek is szólnak az újabb baba vállalása mellett.

Aki volt már hasonló helyzetben, hogyan döntött? Mit tennétek a helyünkben?


2011. júl. 5. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor érdemes gyereket vállalni, ha mindkét szülő egyformán akarja és készen van rá. Ha csak az egyik szertné, akkor az nem vezet jóra.

Én biztos nem szeretnék testvérkét, ha a férjem nem szertné 100%-osan a dolgot.

2011. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén? Várnék! Miért akkora tragédia, ha kicsit nagyobb lesz a különbség? Bátyám és köztem 5 év van! Semmi gond nem volt ebből.

Barátnőm sógornője nálam kiverte a biztosítékot. Szinte semmijük sincs, ami van, a srác szüleitől kapták. A srácnak már volt egy gyereke az előző házasságából, meg az újból. Épp arról panaszkodtak,hogy milyen nehezen élnek, hogy tudjanak hol lakni, abban is a szülők segítettek, rá egy hónapra meg közli a csaj,hogy terhes, mert ő nem akart nagy különbséget a gyerekek között!! Mi van? Bocsánat, de lyuk sincs a seggükön, őt meg az zavarja,hogy Uram bocsá' 3 év lesz a gyerekei között, nem 2!

Nyilván nálatok más, mert nem a szülőkből éltek, de ha még nincs itt az ideje, akkor nincs itt!

2011. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az őszinte válaszokat. Értem, hogy a 2. válaszoló mire gondol, én is találkoztam már hasonlóval. Teljes létbizonytalanságba nyilván nem akarnánk újabb gyereket, de szerencsére azért még ha nehezen is, de megélünk önerőnkből valahogy.

Kicsit azért anyagi okokból is jobb lenne most, tudjátok, a gyes nem valami nagy összeg, sokan ezért is vállalják a kis korkülönbséget. Így ebből a szempontból jobb lenne most. Ha visszamegyek dolgozni, nem olyan a munkám, amit egy-két évente félbe lehet hagyni, így akkor meg túl sok lenne a korkülönbség, és már nem is vagyunk 20 évesek...Ráadásul a 2. gyerkőcöt nem is utolsó gyereknek szánnák, ha jól alakul minden, akkor szívesen bevállalnánk 3.-at is egyszer.

Arról nincs szó, hogy a férjem nem szeretne több gyereket, csak talán még várna vele.

2011. júl. 6. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!