Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor menjek el nőgyógyászhoz?

Mikor menjek el nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Kedden-szerdán-és ma reggel is pozit teszteltem (Biztosra mentem :D ) Utolsó menzeszem első napja júni.13. volt, azonban a ciklusaim meglehetősen eltérő hosszúságúak, a menzeszem nagyon rendszertelen, így igazából azt sem tudom, hogy hanyadik hétben vagyok :S Ezt nagyon kellemetlen lenne bevallani az orvosnak, vagy csak én érzem így? Úgy hallottam, hogy a nődokik nagyon nem szeretik, ha nem tudják "pontosan" megállapítani a szülés várható dátumát...
2011. júl. 21. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elmész a dokihoz, mondod neki, hogy júni 13-án volt az utolsó mensid és ő megnéz uh-n, hogy mit is lát, abból pedig megtippeli, hogy hány hetes is lehet a terhesség. Elvileg abból kiderül, ha később volt peteérésed.

De ha tudod az utolsó mensi dátumát, akkor nincs semmi baj, abból ő tud majd kalkulálni és nem lesz itt semmi ciki dolog!

Az sem baj, ha az elején még nem tudod pontosan mikor fogant, mert ahogy fejlődik majd a baba, egyre jobban meg tudják majd állapítani, hogy hanyadik hétben vagy. Általában a 12. hét környékén tudják a leginkább jól megsaccolni a méretek alapján!

2011. júl. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

S hogy a fő kérdésedre is válaszoljak: én először mensi szerinti 5. héten voltam dokinál, úgyhogy akár már most is mehetsz, látni fogja valószínű a petezsákot. De ha gondolod várhatsz még 1-2 hetet, akkor talán már lesz szívhang is!

(első)

2011. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

:)) Gratulálok!


:) Hogy Te miken agyalsz! :) Az én ciklusaim 36 és 66 nap közöttiek, és van, hogy néha simán kimarad egy hónap, így akár elnyúlhat 90 napra is... Az utolsó mensi dátumát szerencsére tudtam, a ciklus összevisszaságát, illetve hosszát pedig mondtam a dokinak.


De nem kell aggódni, mert a kort nemcsak az utolsó mensitől számítják, hanem az ultrahangon a baba méreteiből is elég jól lehet rá következtetni.

2011. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindkettőtöknek! Akkor nem is halasztom tovább a dolgot, hétfő reggel irány a doki :)
2011. júl. 21. 14:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy a többiek írják, mond meg hogy jún. 13-án volt utoljára, a doki meg majd számol, meg uh-n követik. Még annak sem pontos a"bejósolt" kor, meg az uh, akinek 28 napos ciklusai vannak és szuperpontos dátumai...:)
2011. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Csak nem akarom, hogy engem is letoljon a doki, hogy "minek jött ilyen korán"... (sógornőm járt így.)
2011. júl. 21. 14:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Szijja!

Nekem június 14.-én volt utolsó menszim, én multhét szombaton délutániból, vasárnap reggeliből ill. hétfő délutániból pozitivat teszteltem végig. El is mentem délután nődokihoz aki még csak megvastagodott nyh-át és megnagyobbodott méhet látott, de terhességet még nem. El küldött vérvételre (beta hcg) ami 423,9 mIU/ml volt, azaz 4 hetes vok és pár napos. Tegnap vissza mentem a lelettel együtt ismét megvizsgált, mert látta h továbbra is emelkedik a hcg-m és már szerdán láttunk egy 4 mm-es petezsákot:D De mondom hétfőn még nem látott semmit:D

2 hét mulva kell visszamennem:D

2011. júl. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ja és még annyi h nekem is rendszertelen volt a menszeszem, így kaptam clostyt amivel a 2. hónapban fogant meg a pici:D

és nekem kb. 17,18-án lehetett peteérésem.

2011. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Gratulálok Neked!!!


Én hétfőn megyek a dokihoz, de már most nagyon izgulok :)

2011. júl. 21. 18:18
 10/15 anonim ***** válasza:
majd ird meg h mi lett kivi vagyok:D
2011. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!