Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sterilizálásról elköttetésről...

Sterilizálásról elköttetésről véleményeket kérhetek? 4. császár életveszélyes lenne? Vissza lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Bent vagyok a kórházban. Holnap reggel indítják a szülést és felajánlotta nekem a doki a sterilizálást, azaz elköttetést. Ezért most letört vagyok.

Ti mit tennétek?

3 császár után tényleg veszélyes lenne egy negyedik?

Ezt vissza lehetne csinálni majd?


2011. júl. 29. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam egy nőről, akinek a harmadiknál mondta az orvos, h ne vállaljon többet, de nem törődött vele. Szépen, komplikáció nélkül kihordta a negyediket, majd a 4. császárja majdnem végzetes lett neki. A méhlepény beleágyazódott az akkor már papírvékony előző hegbe, húgyhólyagba. Valahogy megmenekült a nő, de úgy tudom, h a húgyhólyagnak búcsút kellett mondania, ahogy a méhének is.
2011. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ellenben hallani olyanokat is, akik 4-5 császár után is gond nélkül élnek.

ez egyénfüggő. az elkötés végleges és csak egy lehetőség, amit 3gyerek után felajánlanak. ha szeretnétek még babát és orvosilag sem indokolja semmi, akkor várj vele. annyi más lehetőség is van a teherbeesés elkerülésére.

2011. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne köttesd el magad, az nem visszafordítható. Abban az esetben csak akkor eshetnél teherbe, ha nem rendesen végeznék el a műtétet.

Ha elég idő telik el (kicsit több mint 2-3év) akkor semmi baj nem történik, bár akkor is inkább 51-49%.

Van egy ismerősöm, aki mind a 4-et császárral szülte, bár ott nagy a korkülönbség. A legnagyobb 20, a középső 16, a kisebb 12 a legkisebb pedig 2.5 éves. Semmi bajuk sem a gyerekeknek, sem az anyukának.

2011. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Más módokon is lehet védekezni, nem kell elköttetned magad, ha nem akarod.
2011. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úristen! Nem hiszem el, hogy ikyet egyáltalán egy orvos csak így felajánlhat! Szerintem egy három gyerekes felnőtt nő önmaga is el tudja dönteni, hogy kér-e ilyen beavatkozást vagy nem, és ha igen, akkor majd maga szól... Már miért köttetnéd el magad? TUdom, hogy minden császárnál növekedik a kockázat, de akkor is...
2011. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 E.Kriszta ***** válasza:

Bár elég régi ez a kérdés, de írok, hátha valakinek fontos.


2012. októberében volt a 3. császárom. A gyakorlat szerint arról kell nyilatkozni, hogy NEM!!! akarod hogy elkössenek! Ez a nyilatkozat kötelező, és nem az elköttetés.


Én már a műtét előtt mondtam, hogy ha lehet úgy legózzanak a testemmel, hogy még egy babát akarunk. És az első kérdésem is az volt, amikor vég lett, hogy akkor minden rendben velem?? Vállalhatok még egy gyereket?


A dokim megnyugtatott, azt mondta mehet, szépen nézek ki odabent. Amúgy csinált ő már egy nőnek 6 császárt is! Teljesen alkat függő, van akinek 2 után sem javasolnak több gyereket!


És gyorsan is gyógyultam. Most a legkisebb 10 hónapos, én pedig 6 hetes terhes vagyok. A héten megyek az első vizsgálatra.

2013. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!