Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most mi is az igazsag a...

Akkor most mi is az igazsag a sterilizalasrol? Meddig kell? Nem szemelyes velemenyt varok, hanem aki tenyleg tudja (orvostol, vedonotol)

Figyelt kérdés

Mar fel oraja olvasgatok rola, de mindenhol mast irnak. 6honaposak leszunk, tapszeresek, minden etetes utan sterilizalok, cumisuveget, kanalat, edenyeket, es a cumit napi egyszer.

Van ahol azt irjak, 6 honapig kell, van ahol azt olvastam egyaltalan nem kellett volna, mert igy nem erosodik a gyerek, van ahol 1eves korig irjak, akkor most honnan tudjam, hogy csinaljam??

Sajnos vedonovel csak egyszer talalkoztunk, 1 hetesen, azota nem jott, ugyhogy nem tudom megkerdezni.


2011. júl. 31. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden orvos másként mondja.

A mienk nem javasolta minden etetés utáni sterilizálást. Ezért én csak az új cuccait szoktam kifőzni, a már használatban lévőket forró vízzel mosogatom, vagy mosogatógépbe teszem, 70 fokon elmossa.

Eddig még egy kis náthája se volt a fiamnak, se szájpenész, semmi. Továbbra is mindent tisztán, de nem sterilen tartok.

2011. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vedononk szerint az uj dolgokat kell kifozni illetve kb 2 hetente a cumisuveget amugy elmosni ahogy a sajat dolgainkat. Fel eves kora utan nem sterilizalok.
2011. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi doktornénink és védőnőnk nagyon sterilizálás ellenes. :)

Csak az új dolgokat főzöm ki, vagy sterilizálom, használat közben pedig simán mosogatok mindent, 2 hetente ha eszembe jut, akkor mikrós sterilizáló aztán kész. 4 hós a lányom, egy hónapos kora óta így csinálom, előtte 2 naponta azért sterilizáltam. semmi baja nincs.

2011. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szegény, itt is többféle választ fogsz kapni! A kisfiam 6 hónapos. A védőnőt kérdeztem, hogy elég-e most már hetente 2-3 alkalommal sterilizálni? A válasz: "Nem elég, naponta egyszer továbbra is kell." Szóval esténként forrnak a cumisüvegek nálunk továbbra is...
2011. aug. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem épp azért olvasol mindenhol mást, és itt is mindenki mást ír, mert nincs kell. :) Vélemények vannak, hiszen láthatod, hogy van olyan baba, akinek sterilizálnak és egészséges, van akinek nem és egészséges, ellenben van, aki meg mindentől függetlenül volt már beteg. Így tehát a doki, védőnő sem tud 100 %-os választ adni, hiszen az alapján dől el mit csináljon valaki, hogy mi az átlagos babák reakciója, ami ha más és más...akkor nincs konkrét válasz szerintem legalábbis. :)


Én csak anyut, anyóst kérdeztem meg, picit utána olvastam. Az elején 2-3 naponta kifőztem a cumisüveget, sumit, már én is csak 2-3 hetente, amikor eszembe jut. Amúgy szépen jól elmosogatok mindent minden etetés után. 3 hónapos múlt a leányzónk semmi baja nem volt sosem, egy minimális hasmenésen kívül. Se szájpenész, se semmi, még koszmója sem jött elő, csak a szemöldökén néhány napra.

2011. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!