Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyed alatt megszüntethetik a...

Gyed alatt megszüntethetik a munkaviszonyt?

Figyelt kérdés
Most hallottam,hogy állítólag tp és gyed alatt is megszüntetetik a munkaviszonyt? Ez igaz? Ha a gyed alatt szüntetik meg,akkor mát csak gyes kaphatok majd,vagy továbbra is gyedet? Már 9 éve dolgozok ennél a cégnél.
2011. aug. 1. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:

nem rúghatnak ki csak miánt letelik a gyes is. Még otthon vagy a gyerekkel ők közlik veled, hogy ha mennél vissza dolgozni akkor már ne menj mert nem kellesz. DE én úgy tudom, hogy ez még csak tervezet.

Ha ezt bevezetik akkor még kevesebb lesz a szülés.

2011. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen. De azért azzal jönnek hogy szüljünk. De mire?

Remélem nem feleslegesen dolgoztam majd 10 évet. Szeretnénk babát,de a gyes nagyon kevés,amellett szerintem nagyon kevesen vállalnak majd babát.

2011. aug. 1. 08:38
 3/9 anonim ***** válasza:
A gyedet nem érinti,azt a már megszerzett munkaviszonyhoz kötik.
2011. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:55


Az új tervezett szerint már táppénz alatt is kirúghatnak.Érinti a gyedet is.


De kétlem, hogy megszavaznák ezt,mert akkor nagyon kib.sznának a nőkkel.

2011. aug. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Arra értettem,h a folyamatban lévő gyedet nem érinti ha menet közben kirúgják.Ez volt a kérdése.Attól,h kirúgják,még kapja a gyedet nem vált át gyesre.
2011. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igazad van. bocs
2011. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

SZiasztok!!! Már elfogadták hogy gyes és gyed alatt is ki lehet rúgni valakit. 18.-án jelent meg a közlönyben!

:(

2011. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De gondolom indokolni kell. Vagy nem?
2011. aug. 1. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy általában mondanám, hogy olvassátok figyelmesebben ami megjelent a hírekben. Felmondhatnak gyed-gyes alatt, vagyis közölhetik a felmondást, de a felmondási időt mindenképp csak akkor kezded letülteni, ha a gyerkőc betöltötte a 3 éves kort.

Eddig is kirúghattak 3 éves kora után gyakorlatilag azonnal, csak eddig a védettség időszaka alatt nem lehetett közölni a felmondást.

Szóval alapvetően nem egy pozitív változás, viszont gyakorlatilag semmit nem jelent.

2011. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!