Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elmehetek dolgozni...

Szerintetek elmehetek dolgozni?! Előző munkahelyemen 265 napot dolgoztam. Most 2 hónapos terhes vagyok. December 1-től állhatnék munkába, de akkor már 4 hónapos lennék. Nem tudom, hogy lehet-e terhesen munkaviszonyt kezdeni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Lényegében a törvény nem tiltja, hogy terhesen dolgozz, de senki nem fog felvenni egy terhes nőt, mert nem éri meg...
2011. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek,természetesen lehet.
2011. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, a munkáltató nem tud róla, ez később kiderülhet? Mikor érdemes neki szólni róla?
2011. okt. 18. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért szerinted nem fog kiderülni, ha megnő a hasad?
2011. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kíváncsicska ***** válasza:
51%

Szia!

Én úgy mentem el dolgozni hogy már 5 hónapos terhes voltam.Kénytelen voltam eltitkolni mert nem vettek volna fel.Nagyon sok minden múlott rajt(táppénz,és a 2 évig járó juttatás összege).A kényszer nagy úr.Ha a próbaidőt kihúzod azután nem küldhet el a munkáltató mert terhes vagy de ha azalat rájön akkor indoklás nélkül kitehet sajna ez van.Nekem szerencsém volt mert egy multi céghez mentem ahol munkaerő kölcsönzés van és igazából senkit nem érdekel a másik ember.Nekem sikerült kihúznom.Most 33 hetesen mentem el táppénzre.

2011. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igyekezz takarni a hasad, 4 hónaposan talán még nem fog annyira látszani. max azt hiszik, hogy kicsit elhíztál :-)
2011. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az nem lesz nehéz, amúgy is kissé molett vagyok, de a széles csípőm miatt, tudom tagadni, remélem szerencsém lesz, de az jó lesz még,hogy a munkáltató nem lát mindennap,mivel házonkívül leszek:D
2011. okt. 19. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!