Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogyan esett teherbe /...

Ki hogyan esett teherbe / fogant meg. Gondolok itt azokra, akik védekezés mellett estek teherbe / fogantak meg egykoron. Milyen bibi csúszott a dologba?

Figyelt kérdés

Jómagam az ikertesómmal (előttünk a bratyóm is) gyógyszerváltás miatt csúsztunk be...Ennyit arról, hogy folyamatos a védelem :D

Ha egy mód van rá, inkább más kárán tanulnék, mint a magamén. Segítenétek ebben, mire érdemes figyelni? Én most már tabit szedek, de úgy tűnik gyógyszert kell váltanom, ha szedhetek egyáltalán...


2009. ápr. 8. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyógyszerváltásnál nagyon figyelni kell.. :))Én szoptatás alatt szedtem a gyógyszert, a kislányom akkor volt 2 éves. Kértem az orvost, írjon másik gyógyszert, mert minden elválasztási próbálkozásom becsődölt..fel is írt egyet (Marvelon), azt mondta, ennek a tejbe is átmegy az íze, nem fogja szeretni a lányom. Hát ez nem jött be, ő boldogan szopizott tovább, én meg szedtem a gyógyszert nyugodtan..az 1. hónapban nem jött meg tőle... A doki megnyugtatott, biztos a gyógyszerváltás, meg a hormonok.., de a 2. hónapban se volt semmi.. a doki megvizsgált, azt mondta, nincs semmi, majd megjön. A 3. hónapban már én csináltam tesztet, mert megint kimaradt.. + lett :))) A doki még akkor is azt mondta, hogy vagy baba, vagy daganat.. Baba volt, a 3. :)))

A 4 babámnál már nem volt ennyire bonyolult a dolog. Akkor már 10 éve szedtem ugyanazt a gyógyszert és 2007 decemberében volt egy csúnya hasmenéses, magas lázzal járó betegségem, amire antibiotikumot kaptam. Szedtem is rendesen, meg is gyógyultam. A gyógyszert persze folyamatosan szedtem, de nem gondoltam arra, hogy a betegség bekavarhat...Januárban még rendesen megjött. Utána 1 hétig Egyiptomban voltunk, szinte körülöttem mindenki hányt, hasmenése volt, émelygett a szokatlan kajáktól, én meg élveztem az egészet, még a fűszerpiacot is végig tudtam nézni :))) Aztán, amikor haza jöttünk, februárban már nem jött meg..az orvos másnap fogadott, és majd leestem a vizsgálószékről, amikor bejelentette, hogy szerinte úgy 10-11 hetes terhes lehetek... Ő a 4. babánk.

Az ilyen kalandos fogantatásuk ellenére mindkettő gyerek gyönyörű és teljesen egészséges. Nálunk velük kerek a világ. Nem is tudom már nélkülük elképzelni az életemet.

2009. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húha...akkor nem csak én vagyok ilyen csodagyerek, aki tabi mellett fogant! Köszi a tanácsot, nagyon figyelni fogok, ha nálam is váltásra kerül a sor. Mondjuk azt nem tudom, utána mennyi időt érdemes adni a gyógyszernek, mert elviekben 1 hónap alatt teljes a védelem. Az a helyzet, hogy rettegek, hogy teherbe esek, hiába a tabi és hiába vagyok 24...Nem akarok gyereket. Azt tudom, hogy hányással, hasmenéssel szintén vigyázni kell még utána is vagy 1 hétig...
2009. ápr. 8. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
A férjem mesélte, hogy az anyukája mondta neki egyszer, hogy ő is védekezés mellett fogant meg. Sajnos azt is elmondta neki (nem tudom, hogy miért kellett ez), hogy mindenáron el akarta őt vetetni, de a férje tiltakozott ez ellen és végülis ezért tartották meg. Hihetetlen, hogy egy élet egy döntésen múlik. Most nem lennék házas és anya, ha akkor az a másik nő abortusz mellett dönt. És most rá a legbüszkébb az anyja, mert nagyon sokra vitte a többi gyerekéhez képest és jó ember vált belőle. Nem félelmetes ez? Ezek után csak annyit javasolnék, hogyha becsúszik egy terhesség és van rá mód, hogy megtartsd, ne vetesd el. Gondolj arra, hogy az már egy élet és mennyi minden történik majd a jövőjében, ha jól döntesz!
2009. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, engem is el akartak vetetni, de apám rábeszélte anyámat, hogy ne...Én személy szerint örültem volna, ha nem születtem volna meg...Ne tudd meg, milyen nem kívánt gyerekként felnőni...
2009. ápr. 8. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy rossz, de gondolom most már a szüleid is belátták, hogy ez volt a legjobb döntés. Nekem a férjem a mindenem és azóta élek igazán, mióta ő van nekem, mert addig engem mindenki semmibe vett a családon kívül. Ha te nem létéznél, valaki téged is nagyon hiányolna és az élete nélküled üres lenne. Én nem nem kívánt gyerek voltam, mégsem volt bizonyos szempontból jó gyerekkorom (kiközösítés miatt végig minden iskolában, sosem voltak jó barátaim). Szóval nem biztos, hogy attól, hogy valaki nem kívánt gyerek úgy kellene gondolkodni, hogy bárcsak meg sem születtél volna. Mindenkinek megvan a maga keresztje. Téged is szeret valaki, valószínűleg nem is egy vagy két ember. Erre is gondolj. Szerintem nagyon nagy bunkóság egy szülőnek elmondani a gyerekének, hogy el akarta vetetni. Ez mire jó? Nem a gyerek akart lenni meg így utólag durva. Döngöljük csak még jobban a földbe a maradék önbizalmát...
2009. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak az, hogy nem kívánt gyerek voltam...Annál sokkal komolyabb dolgokról van itt szó...Mondjuk nem utolsó szempont, hogy minden szeretet nélkül nő fel vki, hogy az anya alkoholista, hogy az apa napi szinten félholtra veri az anyát és a gyerekeket is bántalmazza...Hát röviden ezért bánom, hogy megszülettem...És azért, mert ez olyan lelki ronccsá tett, ami miatt párt sem találok magamnak, ha meg igen, gallyra megy minden kapcsolatom, mert hiperérzékeny vagyok...
2009. ápr. 8. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!