Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdenek tünetek előjönn...

Mikor kezdenek tünetek előjönni? Mikor megtermékenyült a pete, vagy mikor már beágyazódott? És ha beágyazódástól eltelt 2 hét láthat már vmit a doki?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az,hogy mikor jönnek változó. Beágyazódás előtt nem is jöhetnek. De inkább utána!

Igen, a dokinak akkor már kellene látnia a terhességet!

2011. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amikor a megtermékenyült pete csak útban van a méh felé, már akkor elindulnak bizonyos hormonok, hogy felkészítsék a méhet a legjobb fogadásra. Viszont magánál a beágyazódásnál kezd el termelődni a hcg (terhességi hormon), ami "felelős" a különböző tünetekért. (pl. álmosság, hányinger). A hcg hormon szintje elindul egy alacsony szintről és szinte minden nap duplázódik, úgyhogy beágyazódás utáni első héten már lehet egynémely tünetet érezni.

A beágyazódástól számított második héten már van egy jó kis vastag méhnyálkahártya, és esetleg egy kis petezsák is, még embrió nélkül. (olyan pici, hogy nem látszik)

2011. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
beágyazódás után 2 hetes lehettem 2 pozi tesztet csináltam,csütörtökön elkezdtem barnázni ,szedtem be magne b6-ot ,pénteken elmentem dokihoz de nem látott semmit,csak megvastagodott nyálkahártyát.azt mondta gyógyszert nem adhat,ha megjön akkor már mindegy de ha nem 10 nap múlva menjek vissza.sajnos beindult a vérzés,7 napig erősen véreztem.A mellfeszülés és hányás,hányinger elmúlt. Azon tanakodok,hogy a teszt tévedett vagy a doki nem nézett meg elég alaposan vagy én bíztam meg túlságosan benne és nem mentem másik orvoshoz.2 tesztet csináltam 2 nap elteltével.
2011. aug. 3. 16:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy a teszt tévedett. Az lehet,hogy ez "csak" biokémiai terhesség volt. Azért is láthatta megvastagodott nyálkahártyát. Sajnálom! Ilyen előfordul!
2011. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Valószínű ez egy spontán terhességmegszűnés volt. Tudom , nem vigasztal, de nagyon sok nő észre sem veszi hogy terhes volt, csak hogy erősebben vagy többet menstruál abban a hónapban. És a teszt mutathatja a korai terhességet, hiszen a hcg -t érzékeli....

De mindenesetre nehogy ez rossz élmény legyen benned, nem jelent semmit!

A természet gyakran "szelektál" az első 2, majd 12. hétig.Attól bármikor lehet még egészséges babád!!

2011. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
sajnos pcos vagyok és ez a baba spontán jött,nem mertünk hinni a szemünknek párommal annyira örültünk,de elment.És nem tudom én vagyok e a hibás ez miatt.Lelkiismeret furdalásom van.azóta nem vagyok a magam ura
2011. aug. 3. 16:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Te nem vagy hibás!!!! Dehogy is!!!! ezt sürgősen felejtsd el! A pco sajnos kezd elterjedni a nőknél, de nem "gyógyíthatatlan" és nem jelenti azt, hogy nem is lehet babád!
2011. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is Pcos vagyok sajnos.

Van egy kislányunk és szeretnénk lassan testvért. Gondolom nem lesz egyszerű megint teherbe esnem, de nagyon szeretnék.


Bocsánat, hogy nem tudtam érdemben hozzászólni...

2011. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
utolsó te hogy estél teherbe??,hogy sikerült a baba???
2011. aug. 3. 16:37
 10/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha itt valaki hibás, akkor a doki! Ugyan mi akadályozhatja meg abban, hogy gyógyszert adjon? Minél előbb kezdi el szedni valaki, annál hatásosabb. És nem okoz semmi kárt, ha fölöslegesen kapja valaki! Nekem is ilyet mondott a dokim, el is gondolkodtam rajta, hogy lecserélem. Viszont PCOS-nál sajnos ritkán segít a progeszteron pótlás, mert nem a progeszteron szinttel van a baj, hanem az inzulinnal. Hogy nagyobb esélyed legyen teherbeesni, és megtartani a babát, érdemes lenne cukros diétát tartanod. Ez nem fogyókúra, a cél, hogy a cukor és az inzulin normál tartományban maradjon. Nem tudom, szedsz-e metformint, az is segít valamennyire. Sajnos én már emiatt elvesztettem két babát is, csak azért írtam ezt le, hogy neked ne kelljen átélned, amit nekem.

2011. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!