Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól számít terhesnek egy nő?

Mikortól számít terhesnek egy nő?

Figyelt kérdés

Amikor megtermékenyül a petesejt, vagy a beágyazódástól számít annak?


Azért kérdem, mert 2 hetet itthon fogfehérítek, amit nem ajánlanak terheseknek, és a párom véletlenül elment bennem a legtermékenyebb napomon 4 nappal ezelőtt.


Viszont még most is van 1 hét hátra a fogfehérítésből, elég drága volt, egyáltalán nem biztos az sem, hogy 33 évesen pikk-pakk megfogantam, de azért csak birizgál a gondolat.


Fogalmam sincs, hogy beágyazódás előtt okozhat-e az ilyesmi gondot:(


2011. aug. 7. 03:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Hat azt nem tudom mikortol szamit mert amikor kiderult terhes vagyok csak azt tudtam kerdezni magamtol: de mikor??!!!!!

Merthogy a nagykonyvben leirt legtermekenyebb napokon honapokig nem estem teherbe. ...es egyszercsak apjuk elvitt egy valentin napos hetvegere ahol jol bemalnaztam fel pohar bortol....Febr. 28.-an pozitivat teszteltunk. Gyonyoru egeszseges kisfiunk szuletett.

Elhiszem, hogy a fohfeherites sokba kerul, de egy eletke megtobbe.

Oh es en 35 voltam akkor.

2011. aug. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel a megtermékenyült petesejt is benned van, arra is hathatnak már az általad használt kémiai anyagok.
2011. aug. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amint a petesejt megtermékenyül, onnantól él az a kis magzat, tehát te meg onnantól terhes vagy. érdekesség viszont, hogy a pici számára legfontosabb időszakban - az első 5 hétben - a legtöbb nő még nem is sejti, hogy terhes. Nem szed vitamint, nem vigyáz jobban magára, stb. Pedig a folsav is az első néhány hétben fontos, utána szedheti a kismama nyakló nélkül, tök mindegy, mert a baba idegrendszere - ideértve a gerincvelői idegpályákat is - eddigre már kialakult. A magzat számára legfontosabb idő tehát pont az első pár hét - te döntöd el, vállalod-e a kockázatot vagy sem.

Amúgy nem tudom, hallottad-e már, de a kozmetikumok olyan szinten vannak tele méreganyaggal, hogy egy a kilencvenes években készült tanulmány szerint a meddőségek 30%-a a kozmetikumok számlájára írható. Ezt csak érdekességként írtam, innentől a te döntésed. Remélem, minden a legnagyobb rendben lesz! :-)

2011. aug. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A beágyazódás előtt nincs közvetlen kapcsolatban veled, nyugodtan csináld végig a fogfehérítést, nem lesz semmi baj. Plusz az első 6 hétben a magzati sejtek korlátlan regenerációra képesek, pont azért, mert az elején általában nem tudják a nők, hogy terhesek, ezért a természet vigyáz a kicsire.
2011. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólóval kell egyet értenem. Nyugodtan végig csinálhatod. Ha meg is fogant bébi, az ég világon semmi baja nem lesz. Ha pedig nem fogant meg, rengeteg pénzt pocsékoltál el. Nem kell félre érteni az anyagi rész engem is hidegen hagyna, ha a babámról lenne szó. De itt nincsen kockázat, ugyanis még nincs közvetlen összeköttetésben a szervezeteddel. Nyugodtan csináld végig. Nem árthatsz vele. Ne hagyd hogy megijesszenek.
2011. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden válasz nagyon hasznos volt.
2011. aug. 8. 00:29
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem lettem terhes. 11. napon abbahagytam a fehérítést, mert érzékeny is lett a fogam, meg túl sok eredménye nem lett. Most még azért megcsinálom az utolsó 3 napot, hátha mégis fehéredik a fogam. Valamennyit fehéredett egyébként, de ez még mindig sárga, ezzel se fogok teli szájjal nevetni, akkor meg tök mindegy milyen árnyalatú sárga.

A lényeg, nem vagyok terhes, legalább a gyerekemnek nem ártok vele.

2011. aug. 23. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!