Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Closty után kinek, mekkora...

Closty után kinek, mekkora tüszőt mértek ultrahangon? Tapasztaltatok-e alhasi fájdalmat peteérés környékén és az meddig tartott?

Figyelt kérdés
Mensi ötödik napjától öt napon át, egy szem Clostyt kellett szednem. 13. napon 20x16 mm-es tüszőt mértek az ultrahangon. A gyógyszer szedése óta gyakran érzek feszítő fájdalmat az alhasamban, peteérésem egy napja volt, azóta erősebb a fájdalom. Lehet, hogy túl nagy méretű a petesejt?
2011. aug. 8. 19:36
 1/3 Manka68 ***** válasza:

Ez pont ideális méret. :-) 20 felett már jónak számít. :-)

Ovukor a megrepedt tüszőből a folyadék bekerül az alhasba, ezért van akkor a fájdalom (már akinek van). A feszítő érzést nekem az okozza, hogy szépen épül a nyálkahártya a sárgatesthormon hatására, amit a megrepedt tüsző maradványa termel. Nekem ez ciklus második felében mindig van, hol gyengébben, hol erősebben érzem.

A petesejt mérete adott, nem változik, a tüsződ pedig már kipukkant, az volt az ovu. :-)

Nekem még szoktak szurkálódni a petefészkeim is egy-egy rossz mozdulattól, innen tudom, hogy szépen dolgoznak, termelik a progeszteront. :-)

2011. aug. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem múlt kedden egy 32 és egy 18mms tüszőt látott a doki a 17.napon..Én a 8.naptól szedtem a clostyt 2x1t.Igen,elég erőteljes hasfeszülés kísérte e pé-t.Szóval ez természetes.Ami nekem furi,hogy most hőhullámom van tőle...
2011. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon megnyugodtam! Ez az első Clostys ciklus, és nekem is voltak hőhullámaim tőle :-D

Remélem sikerült összehozni a kismanót!

2011. aug. 9. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!