Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek sárgatest elégtel...

Ha valakinek sárgatest elégtelensége van, sikerül teherbe esnie és amint kiderül a terhesség és rögtön kap rá gyógyszert, akkor sikerül kihordani és megszülni az egészséges gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy tudom előre kell ezt kezelni, de az én dokim azt mondta, hogy majd ha terhes leszek, elég akkor gyógyszert szednem rá. A sárgatest elégtelenség nem bizonyított, csak missed ab-om volt, mensi előtt barnázok és valószínűsíthető, hogy ez volt a gond.
2011. aug. 10. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét terhességemnél ez volt a gond. Mindkét esetben nagyon enyhe, barnás vérzéssel "kezdődött a dolog", ami pár csepp után elállt. Ha tényleg a sárgatesttel van gond, az nem okoz azonnali, visszafordíthatatlan problémát, bőven van idő orvoshoz menni, gyógyszert felíratni stb. Gondolom, az orvosod nem akar feleslegesen hormonnal tömni.


Különben az első gyerekem egészségesen született, nem volt semmi gond, a másodikkal 14 hetes vagyok, pár napig barnáztam, azóta semmi gond.

2011. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manka68 ***** válasza:
Kérj egy hormonlabort, és kiderül, tényleg azzal van-e probléma. Az utólagos progeszteron pótlás vagy segít, vagy nem. Minél hamarabb kezdik el adni, annál biztosabb a hatása. De sárgatest elégtelenség akkor szokott lenni, ha a peteéréssel van gond. Ezt általában clostival kezelik, ami igazából nem hormon. Ettől függetlenül nem árt megtudni, mi okozza. Ha tutira szeretnéd tudni, mi a problémád, keress fel endokrinológust.
2011. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

Nagyon örülök, hogy így sikerültek a terhességeid, és már van is egy gyermeked! És egyben adtál egy kis megnyugvást is nekem, hogy így is lehet egészséges gyereket szülni! Szóval azt mondod, hogy abban a hónapban is volt egy kis barnázásod, amikor terhes voltál? Mit kaptál rá, vagy egyáltalán írt fel a doki valamit?


Kedves Manka 68!

"De sárgatest elégtelenség akkor szokott lenni, ha a peteéréssel van gond. Ezt általában clostival kezelik."

Nekem elméletileg a következő hónaptól kellene majd szednem a clostit, ha ebben a hónapban nem jött össze a baba anélkül. Tehát azt mondod, hogy a closti jó a sárgatest elégtelenségre is, mivel az a peteérést segíti? Akkor nem szabadna barnáznom mensi előtt sem, ugye?

2011. aug. 11. 16:44
 4/6 Manka68 ***** válasza:
Elméletileg, ha closti segít, nem lesz barnázás, vagy csak minimális. Nekem a clostis kezelés alkalmával ciklus második felében szednem kellett utrogestant. Szóval a doki nem bízta a véletlenre a dolgot. Nemvárt napján tesztelnem kellett, mert az utró visszatarthatja a vérzést. Nega teszt esetén abba kell hagyni, pozinál tovább kell szedni. Sajnos nekem az első verzó volt, de így a legnagyobb az esély, hogy sikerüljön a baba.
2011. aug. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kezdődött, hogy a mensim előtt egy-két nappal mindig volt kis, barnás vérzésem, de őszintén szólva soha nem foglalkoztam vele. (Nem vagyok egy nagy orvoshoz járó típus.) Aztán teherbe estem és az ötödik héten elkezdtem vérezni. Bementünk az ügyeletre, ahol egy hülye doki kb. meg sem vizsgált, csak közölte hogy pihenjek. Feküdtem egy napig, elállt a vérzés, felkeltem, két nap múlva újra véreztem. Bementünk az ügyeletre, ott már egy normálisabb orvos volt, írt fel Ultrogestant, feküdtem egy napig, aztán minden rendbe jött.


Másodiknál hét hetesen kezdtem vérezni, akkor már tudtuk mi a gond, nem is nagyon estem kétségbe. Mentünk az orvoshoz, felírt Ultrogestant, megint egy nap fekvés, azóta minden rendben. (A gyógyszer szedése mellett is egy-két napig még barnáztam egy minimálisat, de ez normális.)


Különben terhességemnél gyakorlatilag azonnal teherbe estem, szóval úgy tűnik a sárgatest elégtelenség (vagy az olyan szintű sárgatest elégtelenség, ami nekem van) nem gátolja a termékenységet.

2011. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek, sokat segítettetek!
2011. aug. 12. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!