Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy egyeseknek...

Miért van az, hogy egyeseknek olyan gyorsan sikerül teherbeesnie? Másoknak meg éveket kell várni arra, hogy megfoganjon.. Ez olyan igazságtalan. Hogy bírjátok feldolgozni hónapról hónapra a csalódást?!

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:

A lányomra 6 hónapot vártunk, tudom ez nem annyira sok, de nekem örökké valóságnak tűnt! Minden hónapban amikor reggel észre vettem, hogy megjött sírtam egy nagyot, és rossz kedvű voltam.

A második baba az első hónapban összejött, de már próbáltam magam lelkileg felkészíteni, hogy ha várni kell, akkor nem boruljak ki annyira!

2011. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lassan két éve nem jön össze, de én nem görcsölök rá. Megbeszéltük, h nem bonyolódunk bele az orvosi segítségnyújtás mizériájába. Ha a természet útját állja a babának, akkor annak úgy kell lennie. Meg amúgy is ott van az örökbefogadás lehetősége is.

Addig pedig kiélem magam a környezetemben születők és növekedők kényeztetésével.

2011. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ennyire tervezetten akarna a legtöbb nö teherbe esni, hanem egyszerüen csak lazán venné az egészet, akkor sokkal könnyebb lenne. Nem véletlen, hogy aki nem akarja/tervezi, annak sokkal jobb eséllyel összejön, mint aki tudományosan megtervezi.
2011. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen ez tényleg így van. Én nem terveztem, de becsúszott. Persze imádom, már nagyfiú. A két barátnőm tervezi, az egyiknek 2 éve a másiknak 1,5 éve nem jön össze. :(
2011. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

nem igazságtalan ez, mindennek oka van. Én sajnálom az olyanokat akiknek nagyon sokára sikerül, de én segíteni nem tudok rajtuk.

Mikor babát akartunk azonnal teherbe estem, volt egy kollégám ők már évek óta próbálkoztak orvossal orvos nélkül és mégsem sikerült nekik. Mikor megtudta, hogy állapotos vagyok akkor elkezdet velem utálatoskodni, látni lehetett rajta hogy megtudna ölni.

Nem értem, hogy miét kellett így viselkednie, hisz én nem tehettem arról, hogy sajnos nekik nem jött össze a baba.

2011. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy olvasom sajnos annak sorstársaim:(

Nekünk is már több mint 1.5 éve nem sikerül. Görcsölni már nem görcsölök rajta, de mindig eszembe jut, hogy miért nem sikerül?! Pedig úgy szeretnénk babát.....

2011. aug. 11. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:
genetika, sors, ki tudja...
2011. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Akkor a cseppet sem szép tények: már a 80-as években készültek tanulmányok, kutatások arról, miért nőtt meg a meddő párok száma a világon. Megvizsgálták a lehetséges okokat és bizonyították, hogy 30%-ban a kozmetikumok, másik 30%-ban az élelmiszerekben található adalékanyagok a felelősek. Természetesen ezt a kutatási eredményt túl nagy dobra nem verték, de létezik és megtalálható.

A párok nagy részének nem orvoshoz kellene szaladgálni, hanem egy komoly életmódváltást eszközölni és sikerülhetne a baba. Természetesen vannak, akiknél szervi vagy genetikai ok áll a háttérben, itt és most nem róluk beszélek.

Amúgy nekem hála Istennek mindkét gyerekem elsőre megfogant, remélem, a harmadikkal is így leszünk. :-)

2011. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre összejött! Sógornőmék több,mint egy évig próbálkoztak. Aztán elváltak, de nem ezért. A lényeg,hogy a minap beszélgettünk erről,hogy milyen sokaknak jön össze nehezen a baba. Mondtam,hogy én szerencsés vagyok,mert ahogy kitaláltuk,hogy jöhet, terhes is lettem. Tudod mit mondott,amiben igaza van. Hogy nekem azért jött össze, mert egy percig nem kételkedtem benne,hogy nem jöhet. Nem nézegettem nagyon a peteérést, nem olvastam fórumot, ahol láthattam volna,hogy milyen csoda,ha elsőre összejön. Meg sem fordult a fejemben,hogy nem jön össze, ha már nem védekezünk. És tényleg. Én valóban úgy voltam vele,hogy anyukámnak is elsőre összejött mindkét gyereke, evidens,hogy nekem is fog. Ezt a fórumot is utána kezdtem olvasgatni,amikor már babás voltam.

A sógornőm ehhez képest rágyúrt. Már az első hónapot ovulációs mikroszkóppal kezdte, figyelt az együttlétekre stb.

Szóval tudom,hogy elcsépelt a rágörcsölés szó, meg nyilván ,akinek nem jön,az nehezen tud nem rágörcsölni, de van benne igazság. El kell hinni,hogy összejöhet!:) Sok sikert!


21 hkm

2011. aug. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy rágörcsölve is összejöhet gyorsan. Én mindkettőnél rágörcsöltem, az elsőnél 3.-ra jött össze, akkro már elkezdtem hőmérőzni, meg tákat inni, a másodiknál 2. alkalomra jött össze, akkor szintén hőmérőztem, és még ovulációs tesztet is vettem. Szerintem ami nagyon sokat számít, az az anyuka (és esetleg az apuka) életkora, 25 év alatt nagyon-nagyon könnyű teherbe esni, fölötte már kicsit nehezebb, 30 fölött megint nehezebb...a csalódást meg nagyon nehéz feldolgozni, nekem ugye csak párszor nem sikerült, de mindig magamba zuhantam, mert nagyon féltem, hogy nehogy ne lehessen gyerekem...
2012. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!