Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan lehet tudni mikor van...

Honnan lehet tudni mikor van peteérésem?

Figyelt kérdés
Sokan írják, hogy ekkor meg ekkor van peteérése, de én még csak pár év múlva szeretnék babát, viszont érdekelne, hogy hogyan lehet kiszámítani a peteérés időpontját?
2011. aug. 15. 10:27
 1/8 anonim válasza:
Szia.A peteérés 2 ciklus(2 menzesz közötti idő)közepén van. Pl: egy átlagos ciklus 28 nap, akkor a 14.-ik nap van peteérésed 00:00-tól 23:59 óráig, röviden egész nap folyamán fogékony vagy.De ez mind nem azt jelenti, hogy máskor nem eshetsz teherbe, mert a teherbe eséshez nem szükséges még menzesz se. Ne azt számolgasd, hogy mikor vagy fogékony, hanem szedj gyógyszert, mert annál biztosabb nincs, de az se 100%-os!
2011. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És miért kell hőt mérni? Az mit mutat meg?
2011. aug. 15. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:

az ovulációt számolgatással nem tudod belőni, kivéve ha a tested óramű pontossággal működik, az meg úgy se valószínű

Az ovuláció idejét jó eséllyel meg lehet határozni az alábbi módszerekkel:

- ovulációs teszt használata

- hőmérőzés (bővebben: [link] )

- a saját tested jelzéseinek figyelése (méhnyák állapota, ovulációs fájdalom stb.)

A legtöbb nőnek a ciklusa középidején van ovulációja, de ez nem mindig a 14. nap (28 napos ciklus idején), ez a 10-16 napok bármelyikén lehet. Csak a saját példám, nekem átlagosan 29 napos a cikluson, ovulációm volt már 13, 14, sőt 15 napon is. Sőt, egyszer egy torokgyulladás miatt a 18. napon (nyilván ilyenkor a menzim is később jelentkezett).

És egy pontosítás: peteérés egy több napig tartó folyamat, ovuláció pedig, amikor az érett pete kiszabadul a tüszőből és elindul a méh felé.

2011. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most is okosabb lettem!:) Egyébként nekem irtó rendszertelen a menstruációm, rendesen csak 3 havonta jön meg, a köztes időben meg össze-vissza barna folyásom van, ezért ez a 14. nap nálam valószínűleg nem lenne érvényes.:S
2011. aug. 15. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok... a rendszertelen menzi és barnázgatás hormonproblémára utal, érdemes lenne felkeresni a dokidat
2011. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már több orvosnál is jártam, de mindegyik azt mondta, hogy amíg nem tervezek babát szülni addig nem kell vele foglalkozni és akkor sem biztos, hogy problémát fog okozni. Még van addig időm, úgyhogy már én sem foglalkozom vele. Ráadásul az egyik doki azt mondta, hogy van olyan páciense, akinek egy évben kétszer van menstruációja és már 3 gyereke van, szóval feleslegesen nem akarok idegeskedni.:)
2011. aug. 15. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de lelkiismeretes orvos, nem int ilyen nyugodtan, egy ennyire rendszertelen mensire.

A rendszertelen mensi nem jó, a gyerekvállalástól függetlenül. Barátnőm sem akart még akkor gyereket, de neki legalább megcsinált mindenfajta hormonvizsgálatot a dokija.

Egyébként szerintem egy hónapot mérj hőt kíváncsiságból,hogy lásd van-e egyáltalán peteérésed. Rendszertelen ciklusnál kisebb rá az esély!

2011. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy megnézem van-e peteérésem, mert én is kíváncsi vagyok rá, aztán majd meglátom mi lesz. Ha nincs elmegyek egy 4. orvoshoz.:S Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 16. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!