Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megnyugtatnátok? Vajon a...

Megnyugtatnátok? Vajon a férjemnél is minden okés lesz?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál,megállapitotta hogy minden rendben van nálam.Mégsem akar jönni a baba.5hónapja próbálkozunk.Mondta hogy ha most is megjön,akkor elküldi a férjemet is kivizsgálásra.Én meg úgy bepánikoltam,mi lesz ha valami komolyat találnak nála??Vagy a férfiaknál is vannak kisebb problémák???Persze én már a legrosszabbtól félek...
2011. aug. 19. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy baromi soknak érezted, de az orvosok 1 év sikertelenség esetén szoktak komolyan vizsgálódni.

A spermaképével lehet gond, de az is lehet, hogy semmi baj. Például nincs minden hónapban peteérés, stb.

Ne aggódj előre. :)

2011. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire görcsölsz a dolgokon, akkor nagyon leszűkíted az esélyét a teherbeesésnek. Inkább kezdjétek el a Gyuri bácsi babaváró kúráját, minthogy itt idegeskedtek.
2011. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy egy nődoki hogy tudja teljes biztonsággal megállapítani, hogy minden rendben.

Én a Kaáli intézetbe jártam, és olyan speciális vizsgálatokat csináltak, amit a sima nőgyógyász nem tud megcsinálni.

Egyébként kívánom, hogy minden rendben legyen, tudom, milyen várni a babát, reménykedni, de ha a férjed spermaszámával van valami, akkor se aggódj, mert ezen is tudnak segíteni!

2011. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Peteérésem van,mert a doki figyeli.Hogy érted hogy a spermaképével lehet gond?Nem értek ehhez!!!Nagyon megilyesztett a doki,hogy ha velem minden ok,akkor biztos a férjemmel van gond... :((
2011. aug. 19. 18:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van nála gond. Egyik ismerősömék épp most mennek ezen keresztül. Minden vizsgálat szerint a lánynál minden rendben volt, amíg bele nem néztek laporoszkópiával (azt hiszem, így hívják), és találtak olyan dolgokat, amiket sima vizelet, vér stb egyszerűbb vizsgálatokkal nem lehetett kimutatni. (A petevezetékkel volt többek közt valami gond, peteérése van.)
2011. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden lehet.

Ha a férjed spermaképével van gond, akkor lehet, hogy kevés a sejtszáma, vagy a meglévőek nem elég fürgék.

Nálad lehet olyan "probléma", hogy túl vastag a petesejted burka, ezért a sperma nem tud befurakodni. A Kaáliban olyan vizsgálatot is csináltak, hogy együttlét után kellett menni, és ezeket nézték.

Esetleg ha meg is termékenyül a petesejt, akkor az embrió nem tud megtapadni a méhnyálkahártyán.

Sok minden lehet... de 5 hónap próbálkozás után tényleg nincs okod aggódni!

2011. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a furcsa,hogy a doki el sem küldött vérvételre...Megvizsgált.megnézett uh-n,meg hüvelyi uh-n és ennyi...
2011. aug. 19. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért nem csinált még semmi extrát, mert még nincs egy éve, h próbálkoztok.
2011. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sumergo ***** válasza:
100%

Ha csak ezt a pár dolgot nézte, a legkevésbé sem lehetsz biztos benne, hogy minden rendben van veled. Rengeteg vizsgálat van még, amik nélkül nagyon korai ezt kijelenteni. A jó hír az, hogy a legtöbbön aránylag egyszerűen lehet segíteni. Tudod, anno az én orvosom is rendben talált mindent, de 7 év, és lombikok sora kellett, mire sikerült a baba. Kívánom, hogy szerencsésebb legyél, és nem is azért írtam, hogy pánikolj, csak a teljesség igénye miatt! Ha a párod spermaképével (a minőséget mutatja) lenne gond, azon is lehet segíteni.

Ha esetleg úgy alakul -remélem nem-, akkor ha 1 évig nem jönne össze a baba, akkor menjetek meddőségi központba, mert tapasztalataim szerint a sima nődokik igen-igen el tudják húzni a vizsgálatokat, és mindenért könyörögni kell. Ott viszont elég jól pörgetik az eseményeket!

Sok sikert!


28+4 hkm

2011. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Még csak ezután fognak valóban vizsgálódni nálatok, ettől nem kell megijedni. :-)

Azért küldi a dokid a párodat először, mert neki sokkal egyszerűbb, (és valljuk be, sokkal kellemesebb, ha cikinek is érzik a férfiak), mint a mi összes vizsgálatunk. :-)

Ha ő túl lesz rajta, majd akkor vesz elő téged is komolyabban a doki : hormonlabor, átjárhatósági az alap.

De tényleg ne pánikolj előre, szinte minden problémát meg tudnak oldani. :-) Aki nem adja fel, előbb-utóbb babás lesz. :-)

2011. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!