Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki ismer e keresztény...

Andi177 kérdése:

Valaki ismer e keresztény nőgyógyászt, Budapesten?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 15:26
 1/10 ava87 ***** válasza:
58%
Ne haragudj, hogy így visszakérdezek, de miért fontos egy nőgyógyásznál, hogy keresztény legyen?
2011. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Manka68 ***** válasza:
51%
Bocs, hogy nem tudok válaszolni, de miért fontos ez neked?
2011. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bálint Balázs (XI. ker) Ha kismama vagy, akkor már nem valószínű, hogy vállal, sok van neki.

Én is keresztény orvost kerestem, így jutottam hozzá, de nem vállalt már. Végül a nagybátyjához, Bálint Mihályhoz kerültem, nála szültem mindkét gyerekemet. Maximálisan elégedett voltam vele.

2011. aug. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondolom, hogy egy keresztény ember oda adóbb, kedvesebb, és fontos az is, hogy hálát adjon tudásáért és áldás legyen a munkáján. Sok problémám van a menstruációmmal és voltam már pár orvosnál s elég izék voltak....s szerintem fontos lehetne az is hogy mélyebben eltudjunk beszélgetni... szóval nekem biztosabb ha az illető keresztény, persze nem azt mondom ha nem keresztény akkor rossz orvos...csak ha lenne Budapesten keresztény orvos akkor elsőnek mindenképp hozzá mennék el. )
2011. aug. 21. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Akit én tudok, hát hiába keresztény, azzal ellentétesen viselkedik, mint amit leírtál.

Amúgy református és presbiter is egy templomban, abortuszokat nem vállal-nála kb. ebből ki is merül a keresztyénség.

Dr. Tolnay Lajos (Dél-Pesti Kh).

Ő lenne az utolsó, akihez mennék, sajnos volt hozzá szerencsém, mikor elmondtam a templomban a többieknek, hogy milyen élményem volt (Kikérdezett nyers stílusban, közben rám sem nézett, megvizsgált, de nem küldött további vizsgálatokra, így éveket vesztegettem mire normális orvosra akadtam, aki kiderítette a problémáim okát-amúgy PCOS-em van, de ő csak fogamzásgátlót akart velem szedetni, pedig én már akkor a babára szerettem volna készülni, hogy jöhessen-hát miatta a családalapításunk is éveket csúszott), akkor engem néztek ki a gyülekezetből.

Onnan (Bp. Fasor-nem pici gyülekezet) szinte mindenki hozzá jár, ezért is van tömve állandóan a rendelő, mikor ő rendel!

Nekem az a tapasztalatom, hogy a nem hívő orvosok sokkal közvetlenebbek, megértőbbek, empatikusabbak tudnak lenni (sajnos, hogy így van, persze pénzért, de akkor is...), mint a hívők. (Pl. Szőnyi György, G1 Intézet).

2011. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Ismerek Budapesten remek arab, zsidó és néger szülész-nőgyógyászt. A szakmai tudásuk nem a vallási hovatartozásuktól függ. Az, hogy ki mit vállal és mit nem és mennyi pénzért, az a saját magánügye.

Neked viszont még sokat kellene fejlődnöd ahhoz, hogy egy orvosi diplomával rendelkező ember "mélyebben" elbeszélgessen veled. Tudod, egy bizonyos IQ és értelmi szint alatt egyetlen orvos sem veszi egyenrangú partnerként a páciensét.

Én azt javaslom, hogy orvos válogatás helyett, inkább tanulgass még egy kicsit!

2011. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ava87 ***** válasza:
76%
Nézd, egy nőgyógyásznak nem feladata "mélyebben elbeszélgetni", ez nem tartozik a munkakörébe. És ezen nem változtat az, hogy milyen vallású, vagy hogy egyáltalán vallásos-e. Szakmailag legyen profi, ez a lényeg, na meg ne legyen egy mogorva bunkó, ezt aláírom, de a kedvességet semmilyen vallás nem garantálja.
2011. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Hát lelki támaszra egy jó orvostól ne számíts.

Viszont számíthatsz a szakmai tapasztalatára.

Meg vannak a kedves orvosok, akik lelki támaszt nyújtanak és a többi, amit leírtál, viszont hathatós segítséget nyújtani nem igen.


bár ne legyen igazam és találj egyet, aki ötvözete a kettőnek (és elviseljen téged), de tapasztalatom szerint nincs ilyen.

2011. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
63%
bocsi de ezt ökörségnek tartom, nem az a lényeg milyen a vallása a dokinak, hanem az, hogy mennyire jó orvos és ezt pedig úgy tudhatod meg, hogy utána kérdezel az adott dokinak vagy utána nézel.
2011. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
44%

Tisztelt eddigi (1-2 "válaszoló"!!


Nem értem, hogy miért köt abba bele valaki, ha keresztény ember (nő), keresztény nőgyógyászhoz akar járni. Valójában teljesen természetes dolog, hiszen nyilvánvalóan jobban meg fogja érteni.



A kereszténység nem csak a templomba járásról, vagy a "lélek ápolásáról" szól, hanem arról is, hogy mit tartunk elfogadhatónak, helyesnek, akár egy szülés során, vagy abortuszt, vetélést, vagy akár fejlődési rendellenességgel fogant vagy down-kóros magzatot illetően.Ilyenkor igenis számít az, hogy az ateista vagy zsidó orvos megvető, vagy lenéző "mosolyával" találkozik egy gyermekét esetleg megtartani kívánó nő, vagy pedig megértéssel, mert hasonló a gondolkozása az orvosnak is.


Sajnos valamilyen álszemérem miatt nem lehet nyilvánosan tudni a keresztény nőgyógyászok kilétét, pedig nagyon nagy szükség lenne erre a keresztény emberek számára.



Abba miért nem köt bele senki, ha egy zsidó egy zsidó nőgyógyászhoz megy (szinte automatikus, hiszen ismerik egymást).

2014. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!