Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet az, hogy peteérés...

Mitől lehet az, hogy peteérés óta fájnak a melleim?

Figyelt kérdés
Amúgy csak mensi előtt 1 héttel kezdenek el fájni,ez most furcsa nekem.
2009. ápr. 17. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a furcsa hogy nem fáj. Mindig szokott pé-től fájni a cicim aztán mindig megjön.(sajnos) Ebben a ciklusban meg nem érzek semmit, akár hogy fogdosom még csak egy kicsit sem érzékeny, és most késik a menzim 4 napja! úgyhogy ebből is látszik, hogy mennyire nem vagyunk egyformák!
2009. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Az utóbbi hónapokban nekem is már a pé-től fájt, nem kicsit. Kaptam tüszőrep szurit ebben a hónapban, ami HCG, (progeszteron), ettől pár napra elmúlt, de most megint kezdi.

A doki szerint az alacsony progeszteronszintem miatt is lehetett, de ennek ellentmond, hogy most is szedek progipótlást mégis kiújult. Ha ezekkel az infókkal segíteni tudtam vkinek, aki okosabb, az írja már le a lehetséges megfejtéseket, engem is érdekel..

2009. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont én is igy vagyok vele,mér pé óta ugy fájnak a melleim.Soha nem szokott ilyen korán,mindig csak a menzi elött.Ez az első hónap,hogy élesbe csináljuk.Hát remélem elsőre sikerült is! Drukkolok hogy baba legyen neked is!
2009. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves második

Érdekes amit írtál,csak nem tudom hogy jól értem -e? Azt mondta a dokid hogy a pé-től fellépő mellfeszülés, érzékenység progeszteron hiányra utal? Bocsi hogy visszakérdezek, de tényleg érdekelne. Ugyanis nekem évek óta fáj a mellem pé-től és évek óta nem jön a baba.

2009. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. ápr. 17. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:
hát ez engem is kiváncsivá tett ugyanis nekem is mindíg pé-től fájnak a melleim és nem jön a baba!
2009. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt mondta, feltételes módban.

Úgy derült ki, hogy tüszőleső UH sorozatokat csináltunk, amelyből kiderült, hogy a 25 napos ciklusaimhoz képest későn, kb a 15-16. napon repednek a tüszőim. Azaz nem termelnek elég progit, ami miatt rövidebb a luteálisom, mint kéne- én sem lettem terhes sosem.

Az első hónapban a tüszőlesés mellé nem kértem még hormonvizsgálatot (egyéb okból), viszont kaptam tüszőrepesztő szurit, melyet megelőző napon kezdődött a cicifeszülés. Ahogy tetőzött a Choragon a testemben, úgy szűnt meg a mellfeszülésem, amiről a kontroll UH-n a doki azt mondta, simán lehet proghiány miatt, bár biztosat csak hormonvizsgálat után mondhat, amelyet a 3 és a 21. napon csinál a következő ciklusomban, ha most sem lettem terhes.

De mert hátha mégis, ezért újabb progpótlást, támogatást kaptam Duphaston tabletta képében (hogy a lehetséges baba megtapadását segítsük). De most megint fáj a cicim, progeszteron evés hegyekben ide vagy oda.

Szerintem a lényeg az, hogy legyen hormonmérés és tüszőlesés is első körben a párod spermáinak ellenőrzése mellett, ha hosszasan nem jön a baba.

Drukkolok! :)

2009. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a proghiány az egyik lehetséges ok a cicifájásnak, de lehet nyilván mástól is (prolaktin, aminek normalizálására való a Bromo pl.)

Hormonmérést kérjetek szerintem- az én dokim nagyon lelkiismeretesen önállóan indítványozta, hogy ha nem leszek most terhes, akkor ez várható, és ha ez sem ad magyarázatot, akkor átjárhatósági+lapar.

2009. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon köszi az infót!!!! Érdekes hogy a dokik miért nem kérdeznek rá a tünetekre hamár abból is lehet következtetni valamire?! Vagy lehet hogy nekünk kellett volna mondani?! Na mindegy. Én meg mindig örültem hogy fáj a cicim, lehet hogy terhes vagyok! Aztán meg szépen mindig megjött.

Szóval tényleg köszi hogy kiokosítottál, "kedves második".

2009. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, ha segítettem is, akkor főleg... Sosem lehet tudni.

Én azt mondtam magamban, hogy van a dokimnak naponta kb 60 nőbetege, akitől ha minden alkalommal külön megkérdezné, nem fáj -e extrában még valami valahol, akkor lehet, már a pszichiátrián kérdezgetné ugyanezt a négy faltól kényszerzubbonyban.:D

Szóval én mondtam neki a magamét, ha kellett, ha nem, amit meg szokott köszönni. Egyedül a hőgörbéim nem érdeklik, de ezen nem is csodálkozom, mert engem is becsaptak következetesen.

Nagyon drukkolok Babaváró sorstársaim! :) És én azt sem veszem zokon, ha írtok priviben, hogy mi lett a hormonjaitokkal,a ciklusaitokkal,amely kívánom, tartson mostmár pontosan 9 hónapig! :)

2009. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!