Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány éves korban ideális...

Hány éves korban ideális gyereket vállalni? És szerintetek mi a korai terhesség?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 01:48
1 2
 1/12 sas15 válasza:
36%

a kor az bőrszíntől függően 12-től 34 éves korig terjed

és szerintem korai a 12-től 22-ig

2011. aug. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
30-40 közt, addigra az ember szellemileg is érett rá, meg az egzisztenciája is meg van alapozva.
2011. aug. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak 20 évesek is akiknek igenis van annyi eszük hogy feltudnak nevelni egy gyereket és van olyan 30-40 éves aki pedig nem.... szoval emberfüggö
2011. aug. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18 alatt nem szabadna. Onnantól viszont nincs olyan, ami korban korai lenne. Személyiségfüggő. Van, aki 18 évesen már felelősségteljes, gyermekvállalásra kész, van aki még 40 évesen sem...
2011. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

pl én 30 fölött nem szereték szülni, maximum ha a 3. késői gyeret...

én szeretném az unokáimmmal is élvezni az együtt töltött időt, sőt a dédunokáimmal is, persze ez függ a gyerekeimtől, és unokáimtól is.


Nekem van fiatal nagymamm, és volt idősebb is, és a mai napig szégyelem magam, de az idősebbet nem igazán szerettem. Természetesen kicsi gyerek voltam amikor elment közülünk, de nekem csak arról szólt, h ne csináld ezt, meg azt, de légyszi segíts átkapcsolni a tv-t, pedig 5 év körül voltam. A másik mamával mnetünk a játszótérre hintázni..stb..stb..

20 év volt köztük, egyikük 23 (nem is olyan korán), másikuk 41 évesen szült.(vagyis a szüleimet)


Nem szeretném ezt, sztem amúgy nem a kor mondja meg mikor ideális, hanem az élethelyzet és a stabil párkapcsolat. de szerintem 25 fölött " illik" elkezdeni a saját, szülőtől független életet.Szerintem ez a legfontosabb szempont, ha az anyagi oldalát nézzük, amúgy a stabil párkapcsolat, valaki 20 év.esen érik meg egy babára, valaki csak 30...Én felette már nem igazán érzem fairnek sem a gyerekkel, sem a szülőkkel, de persze van olyan aki éveket vár (remélem nekem nem kell megtudnom milyen is az), és van aki a párját nem találja meg addig, csak azt nem értem, amikor együttvannak 22 éves koruk óta pl, és már 33 évesek és mindig csak a majd.....

Tehát nem ítélem el, meg semmi bajom a későn szülőkkel, csak nem értek vele egyet:)

Korai pedig az amikor szülei nyakára,meggondolatlanul vállal valaki gyereket, és nem is figyel oda a védekezésre, felelősségteljesség nuku..


amúgy ideális kb 20-30-ig biológiailag...(25-től öregszik a szervezet...)

bocs h hosszú lett

2011. aug. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1.gyerek 17 korai volt de megoldottam és imádom

2.gyerek 22 ez már pont jo

3.gyerek 24 csodálatos életem van,lakás és szerető párom :D

2011. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Számomra ez több dologból áll össze. Anyagilag, szellemileg, párkapcsolatilag legyen rá érett. Hogy ez kinél mikor van, változó! Nyilván nagyobb rá az esély,hogy ezek megvannak mondjuk 23-24 körül és afölött, mint alatta. Ott van pl. a Jóban Rosszban pálcika kisasszonya. 19 évesen egy egy hónapos kapcsolatban esett teherbe. Na én erre tuti nem vállalnám. Szerintem még a pasi születési dátumát sem tudta megjegyezni egy hónap alatt és erre vállaltak gyereket!

Ahogy annak sem vagyok híve,hogy munkaviszony nélkül, anyuék nyakára vállaljunk. Az a baj,hogy az emberek sokszor a két végleteben gondolkodnak. Vagy 18 évesen, vagy 30 fölött szüljünk. Pedig a kettő között még számos kor van, ami ideálisabb lehetne!

Én pl. 28 vagyok, most várom az elsőt. Nekünk kellett a férjemmel,hogy éljünk kicsit kettesben. Hogy megismerjük egymást teljesen, hogy eljussunk helyekre kettesben, hogy megéljünk dolgokat. Kellett,hogy a házunkat egy kicsit csak ketten élvezzük. Két év erre elég volt. De kellett az anyagi biztonság is. Akartunk egy alapot, amire vállalni lehet. Hogy ne kelljen minden hónapban centizni a pénzt, lesni a postást,hogy hozza-e a GYED-et stb. Nekünk ez most jött el!

2011. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) sokat segítettetek :)
2011. aug. 26. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért kérdezted?
2011. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát mert nagyon szeretnék már kisbabát ..:D
2011. aug. 27. 01:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!