Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kik híznak többet terhesség...

Kik híznak többet terhesség alatt? Akik ideális súllyal indítottak, vagy akik valamennyi többlettel? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert tegnap két ellentétes véleményt is olvastam erről a témáról.

Az egyik cikk szerint erősen ajánlott felesleg nélkül, jó fizikai kondícióban teherbe esni, mert ez sok szempontból előnyös, többek között azért, mert ezen kismamák általában nem híznak többet, mint ami szükséges és azok híznak a babán kívül saját magukra is, akik súlytöbblettel indítottak.

A másik cikk szerint meg épp azok híznak kevesebbet, akiken volt valamennyi plusz, mert ők kevésbé kívánósak, ugyanis a baba a kismama tartalékaiból is elveszi, ami neki kell és azok híznak többet, akiken nincsenek tartalékok, mert ők gyakrabban kívánósak.

Most akkor mi az igazság?

Ti mit figyeltetek meg magatokon a gyakorlatban?


2009. júl. 4. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

55 kiló szoktam lenni.

Most a második fiamnál 58 kg-mal kezdtem, 68-ra mentem,

szülés után rögtön 58 lettem. A baba 4450g volt.

Már elmúlt 1 éves és kb 56-57 kiló vagyok.

Az első fiam születése után voltam 57 kiló.

Vele sem híztam, csak amennyit kellett.

2009. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem ideálisabb kisebb sulyal kezdeni mert ha több mint tíz kilot felszedsz az sem baj.Pl én az elsö terhességem 50kg keztem 63kg fejeztem be a szülés után 56kg így is maradt rajtam 6kg de nem felesleg!A második terhességem amit már tul sulyal keztem 70kg 86kg fejeztem be szülés után 76kg itt is 6kg maradt rajtam ami már felesleg!Söt még plusz szoptatás alatt 7kg.
2009. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

48 kg-mal kezdtem,most 60 kg vagyok.Azt vettem észre,hogy a kevesebb súllyal kezdők többet felszednek.De tudom,hogy nem lehet általánosítani.


35h

2009. júl. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A tapasztalataim nekem is vegyesek. Én mindkét terhességemet ideális súllyal kezdtem, 178 cm vagyok és az első gyermekemnél 65 kg voltam teherbeeséskor, a másodiknál 63 kg, ha a kondíciómat nézzük, akkor az a másodiknál sokkal jobb, mert most sportolok, az elsővel nem mozogtam. Az első terhességet plusz 25 kg-mal zártam, szülés után három hónappal már ismét 65 voltam. A második baba még pocakban, lényegesen tudatosabb vagyok, jobban odafigyelek, meg úgy alapvetően a terhesség is teljesen másnak tűnik nekem, még alig híztam.

Az elsőnél szerintem nem azzal volt gondom, hogy a tartalékom kevés volt, hanem az, hogy egyáltalán nem érdekelt a hízás, világ életemben vékony voltam, így úgy éreztem, hogy azt csinálok, amit akarok, azt eszek, amit akarok, nekem nem kell odafigyelnem. Utólag már tudtam, hogy kellett volna.

2009. júl. 4. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

azt mondak a terhességet jó beállt testsújjal kezdeni.mert akkor könnyebben vissza lehet fogyni.

Èn a lányommal 50 kg osan lettem terhes,de elötte diétáztam.Hát híztam is 32 kgot..1 év kellett mire visszafogytam.Igaz hasam maradt meg egy kis fenekem,de nem vészes.

Remélem,hogy most nem fogok annyit hízni,bár megint rajtam az ehetnék.

2009. júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok kismamak, igaz en meg nem szultem, meg csak 8 hetes vagyok de mar 2 kilot hiztam pedig rosszulleteim is vannak es nem eszem tobbet. :( Nem tudom mi lesz ebbol. 171 magas vagyok es 59 kilorol kezdtem most 61 vagyok mar az elejen. Sokat dolgozom, oszinten nincs is idom nagyon fozni meg enni es megis... Tegnap pl reggeli egy nagy tal malna, ebed egy tonhalas szendvics paradicsommal meg paprikaval vacsora ket szelet padlizsankremes kenyer paradicsommal. Na kb ezeket eszem es ettem kb mar 10 eve miota dolgozom csak neha a szendvics feltetek valtoznak vagy van amikor jut ido egy rantottara is, szombatonkent, vasarnaponkent anyunal egy jo kis meleg ebed. Szoval nagyon keveset eszek es megis hiztam mar most az elejen. De, hogy mi lesz ebbol meg nem tudom.
2009. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
en meg eletemben nem voltam ennyi, most vagyok 19 hetes es mar 9 kg ment fol, oriasi az etvagyam, ki tudja meg mennyi leszek mire a baba elkszul a fejlodesben
2009. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
SZia! Sok helyen hallom, hogy az a jó ha ideális súllyal kezded a terhességet, kinek mi az ideális. Én soha nem voltam vékony, 97 kiló voltam mikor teherbe estem, na onnantól meg egyfolytában csak fogytam, 30. hétig lement 93 kilóra, mert hánytam végig. Aztán az utolsó 10 hétben feljött 4 kiló, így mikor megszültem 10 kilóval lettem kevesebb mint az indulási súlyom :) Szóval ez teljesen kiszámíthatatlan hogy ki milyen súllyal mennyit hízik.
2009. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!