Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az a beágyazódás? Hol...

Mi az a beágyazódás? Hol történik? Mennyi ideig tart? Mit érzel olynakor? A mellemen megjelntek előren a kék csíkok! Ez már biztos terhesség?

Figyelt kérdés
:(
2009. ápr. 17. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pete kb félidőben, de átlag 14 nappal a következő mensid első napja előtt megtermékenyül a petevezetőben. Innen elkezd vándorolni a méh felé, ahol annak falába ágyazódik a fogantatástól számított 6-12 napon belül. Ekkor kapcsolódik össze először az anya és az embrio vérkeringése, így terhességi tüneteket is innentől kezdve lehet érezni legkorábban.
2009. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. a megtermékenyült petesejt, vagy zigóta a méhfalhoz tapad

2. ez értelemszerűen a méhben történik

3. mindenki mást érez vagy nem érez ilyenkor. van aki semmit nem tud, érez, más pl. én enyhén vérzik és erős mensis görcsei vannak, megint mások csak enyhe szurkálást éreznek, vagy azt hogy megváltozott a folyás (krémes állagú vagy száraz a hüvely nyálkahártya, de sosem vizes, vagy nyúlós). ezt követően jöhetnek a terhes mell és hányásos tünetek.

4. a mell eresedés, bimbő barnulás, vagy a fehér hólyagok megjelenése a bimbó körül, az émelygés, a szédülés, a rossz szájíz mind tipikus kora terhes tünet

5. DE még nem terhes teszt, nagy valószínűséggel baba, de egyáltalán nem biztos, sok tünet jelentkezhet a fentiek közül mensi előtt vagy hormonzavar miatt is.

2009. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem is ilyen kissebb szúrkálódást érzek pár napja!

De tudni kell h menzi előtt vagyok.

Akkor lehet h most van beágyazódásom?

2009. ápr. 17. 22:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy azt érzed, bár viszonylag kevesen éreznek ilyenkor bármit is... De. Sokan írják, hogy mensi előtt "mindjárt megjön" érzésük van- mégsem jön meg nekik.:)

Türelem! Tudom-tudom, az most nehéz. (Nekem is). :)

2009. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi az a HCG?
2009. ápr. 17. 22:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A HCG az a hormon, ami a beágyazódás után kezd el termelődni. Ez az ún. terhességi hormon, a terhességi teszt ezt a hormont tudja kimutatni. Amikor a terhességi teszten megjelenik a 2. vonal, az azt mutatja, hogy megfelelő mennyiségű (és egyáltalán van) HCG nevű hormon van a szervezetedben, tehát terhes vagy. Néha vannak bizonyos esetek, rendellenességek, amik tévesen azt mutatják a teszten, hogy terhes vagy, de tulajdonképpen nem (pl. pajzsmirigy problémák), ez szerintem nagyon ritka. Ez a HCG nevű hormon kb. 2 naponta duplázódik, tehát nem igazán van értelme minden nap tesztelni, legfeljebb minden második nap. Egyébként meg szabad kérdezni, hogy mennyi idős vagy? Kicsit elgondolkoztató, hogy nem tudsz ezekről a dolgokról. Írd majd meg néhány nap múlva, hogy miújság veled, ilyenkor mindenki kíváncsi a végkifejletre!
2009. ápr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!