Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sárgatesthormos elégtelenséget...

Sárgatesthormos elégtelenséget hogy tudnak kezelni?

Figyelt kérdés
Van már két kislányom, januárban volt egy vetélésem, de szeretnénk annak ellenére is 3. babát. Sajnos most az a problémám, hogy az utolsó mensim márc. 11-én volt. Április 1-8-ig voltunk együtt a férjemmel ( ezt azért tudom ilyen pontosan , mert külföldön dolgozik és csak ekkor volt itthon) Azokban a napokban volt egy kis nyúlós barnás folyásom, gondoltam ,hogy mensi lesz belőle, mert mindig van mensi előtti napokban ilyenem. De közben reménykedtem abban is, hogy esetleg egy kis spontán pé, vagy késői és talán sikerülhet a baba. 12 éve teljesen normális a ciklusom, a vetélés óta is volt két 28 napos, doki is megnézett, azt mondta, hogy teljesen visszaálltam a régi kerékvágásba, most viszont nem jött meg azóta se. 10 napja késik pontosan, barnás folyás sehol, enyhe mensis görcseim vannak, nyúlós átlátszó folyás és fehér krémes váltják egymást , egyszer ilyen egyszer olyan. A testhőm 36,9-37,1 között mozog, melleim szétdurranak. Nagy örömmel csináltam 5 napja egy tesztet , persze neg. eredménye lett. Aztán elmentem dokihoz,aki megnézett uh-on és azt mondta, hogy a nyh-ám 7,2 mm, tehát tuti nem baba, hanem sárgatest elégtelenség, de mivel nem magánorvosnál voltam, hanem sztk-ban igy nem sokmindent mondott, csak ennyit. A magándokimhoz 2 hét múlva megyek. Addig is viszont megzakkanok, hogy mi van. Még a babában is reménykedem a nem komplett agyammal, mert az biztos , hogy nincs. Viszont félek, hogy több nem is lehet. Vagy ez nem olyan gond, ami miatt nem lehet? A vetélésre is azt mondta, hogy ettől lehetett. Viszont nekem soha ilyen problémám nem volt, semmi előjele , semmi. A két első lányommal is elsőre teherbe estem és minden rendben volt. 26 éves vagyok. Valaki tud segíteni? Ezek tényleg sárgatesthormos elégtelenség jelei? Bocs, ha kicsit hosszú voltam.
2009. ápr. 18. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A sogornőmnek volt ilyen problémája.Gyógyszert kellett szednie.ő is elvetélt 1szer.nemsokára terhes lett és most van egy gyögyörű tündéri babája.
2009. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3 hete késett, 4 negatív tesztem volt, amikor dokihoz mentem. Korábbi vizsgálaton (azért történt, mert 20 napra jött meg) érett és meg nem repedt tüszőt látott, ami mostanra osztott cisztává alakult (24 és 26 mm-es), emiatt nem jött meg. Progeszteron tartalmú gyógyszert kaptam, amit 7 napig kell szedni, ez megrepeszti a cisztát, utána meg fog jönni, ezután kontrollon nézik meg, eltűnt-e.

Már van egy 20 hós kislányom, vetélésem soha nem volt. Ezt csak azért írom, hogy szerintem ez a dolog nincs kihatással a későbbi gyermekvállalásra.

Kérdezz nyugodtan, üdv. Bea

2009. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt sárgatest hormon elégtelenségem ami úgy derült ki, hogy 4 hónapig nem volt menstruációm, és baba se.Elmentem dokihoz aki vékony nyálkahártyát mért.Elküldött hormon vizsgálatra (3szor vettek vért,a kijelölt 3., 21. és 24. napon),így derült ki hogy alacsony a sárgatest,és a tüszőhormonom.Adott rá gyógyszert amit 3 hónapig kellett szednem.A kúra vége után 2 hónapra terhes lettem, ami ugyan elment,de a vetélés után volt 1 menzesze,és utána rögtön terhes lettem, és most 8hós a kismanóm!Kitartás ha az a baj, van rá gyógyszer! :)
2009. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mensi előtti napokban barnázás, pecsételgetés jelenthet sárgatesthormon problémát. Viszont ne ijedj meg tőle!


Én hasonló helyzettel mentem orvoshoz. Aztán kivizsgálás után az lett az eredmény, hogy lehet hogy nem volt rendes peteérés, és ezért van a pecsételés. Elkezdtem gyógyszert szedni rá (Duphaston, de erre adnak Utrogestant is), felkészítettek, hogy lehet hogy peteérés serkentőt is kell szednem majd, amit nem akartam, és nem kezdtem el. Átgondolásra hivatkozva időt kértem. Aztán a következő hónapban sikerült is rögtön a baba. Igaz a 12. hétig kellett szedni a progreszteronpótlást, hogy biztos rendben legyen a pici, ne csökkenjen le véletlen a sárgatesthormon szint. Nem vagyok orvos persze, de amit végigolvastam róla, szerintem extra progreszteron adása nélkül is rendben lett volna a terhesség.

2009. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, akkor van remény! Egyébként akinek sthormon hiánya van,annak pé-je sincs? Június végén jön haza ismét a férjem 3 hétre ,addig szerintetek rendbe lehet ezt hozni?
2009. ápr. 19. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérj vérvizsgálatot orvosodtól következő ciklusban. Ha jól emlékszem 3. és 21. napon nézik, és ultrahanggal is. A 21. napi vérvétel eredménye egyértelműen kimutatja, hogy volt-e peteérés abban a hónapban. Amikor megreped a tüsző és kiszabadul a petesejt, akkor a visszamaradt tüszőből alakul ki az úgynevezett sárgatest, ami felelős a progreszteron nevű hormon termeléséért. Ez a hormon védi a terhességet az első hetekben, majd a 12-14. hét környékén a placenta veszi át ennek a hormonnak a termelését. (ha nincs terhesség, akkor ez a hormon tartja fenn a luteális szakaszt a menstruációig. Vetélés történhet ilyen ok nélkül is, de azért is mert ez a hormonszint alacsony. A teherbeesést azért nehezítheti meg a dolog, mert a sárgatestelégtelenség nem ok, hanem következmény, tünet. Lehet annak az oka, hogy nem volt peteérés, de azt is, hogy csak nem "megfelelő". (utóbbit csak orvos tudja elmagyarázni :o)


Persze, júniusig rendbe lehet hozni. Szerintem ha lelkileg megnyugszol, hogy rendben vagy, rendben leszel, már félsiker. Nem egy komoly probléma, és elég gyakori is. Első babámnál nekem sem volt ilyen, csak a másodiknál.

2009. ápr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Pontosan ez volt, ahogy az utolsó válaszoló leírta, elmentem dokihoz , ő irt fel Duphastont, hogy meghozz a mensimet. A ciklus 3. és 21. napjára pedig kért hormonlaborokat. Remélem, hogy minden rendben lesz.
2009. ápr. 20. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!