Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után ha már van menstru...

Szülés után ha már van menstruációm, lehetek terhes? Van peteérés? 7 hete szültem, nem szoptatok.

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, méghozzá menstruáció előtt 2 héttel, tehát nem is tudod, hogy volt már egy peteérésed, csak akkor jössz rá, amikor megjött. ezért kell védekezni. Nálam mind a két szülés után 2 hétig tartott a gyermekágyas időszak és szülés után 2 hónappal már menstruáltam, tehát 6 héttel szülés után már teherbe eshettem volna, ha nem védekezünk.
2011. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szülés után 6héttel már menstruáltam.Szerettünk volna kis korkülönbséggel tesót,de eddig nem jött össze.4hónapja nem szoptatok és most derült ki a menzi ellenére nem volt peteérésem.Egyáltalán nem biztos,hogy van pé-d és teherbe tudsz esni.Kérdés mi a cél?Ha nem szeretnétek babát,akkor természetesen védekezzetek,mert lehet nálad másképpen van.
2011. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy derült ki,hogy nem volt peteérésed?
2011. szept. 8. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:
pl.volt tejtermelődésem szoptatás után 2-3hónappal is.Ezért kezdtem gyanakodni,hogy minden ok-e?A másik dolog,hogy nem lettem egyszerre babás,pedig mind2 gyerekem első hónapban összejött.Akkor kértem a dokit csináljon vérvételt,ultrahangot.A vérvétel rendben lett (prolaktinom nem volt magas) de az uh-on kiderült középidőben is csak kb3-4mm tüszőim vannak.Ez ugye semmi..Szóval adott clostit pé. serkentésére attól az 1 hónapban elapadt a tejem és lett szép peteérésem újra.Remélem most majd összejön a kis tesó.Remélem tudtam segíteni neked.
2011. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,nagyon hasznos volt:)

Szeretnék még egy babát,nem szeretnék nagy kor külömbséget a két gyerek közt. Ezért nem bánnám ha akár most jönne a kistesó,bár tudom,hogy még a szervezetemnek regenerálódni kell .Tejem már nincsen de előfordul néhány naponta,hogy egy csepp jön ha nagyon nyomkodom,de annyi már rég nem, hogy tudjam szoptatni a babám:(

2011. szept. 9. 11:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy a peteérés serkentő receptre van?
2011. szept. 9. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
igen.én őszintén elmondtam,hogy minél előbb szeretnénk babát,ezért is írta fel.Azt mondta lehet enélkül még pár hónap lett volna mire normálisan visszaáll a szervezetem.Nekem ajánlották a mastodynon cseppet (barátcserje van benne),ami gyógynövényes és szintén segíthet.Nekem sajnos nem volt elegendő,de talán megpróbálhatnád ezt.Még annyit,hogy én több,mint 9hónapig szoptattam lehet neked sokkal gyorsabban helyreáll a szervezeted mivel nem tudtál sokáig szoptatni.Sok szerencsét!!
2011. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy,köszönöm a válaszod,és a tippet!:)
2011. szept. 9. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!