Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nincs peteérésem, PCO-t...

Nincs peteérésem, PCO-t diagnosztizáltak. Ha clostival sem lesz, akkor mire számíthatok, mi fog várni rám?

Figyelt kérdés
Aki már járt ebben a cipőben,elmesélné történetét?
2011. szept. 9. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet gyógyszeres kezelés, műtét, és végső esetben lombik!


Én a műtétet(drilling) választottam 1 év sikertelen próbálkozás után. A műtét után 2 nappal rögtön meg is betegedtem, és szerencsére nagyon gyorsan gyógyultam, utána pedig alig tudtuk kivárni a 4 hét eltiltást. De megérte várni, mivel az első alkalommal teherbe is estem:))) melynek eredménye egy gyönyörű kislány, aki már elmúlott 1 éves!


Fel a fejjel, nem szabad elkeseredni!!!

2011. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A PCOS hátterében többnyire inzulin rezisztencia áll, ezt kéne inkább kezelni, ez véglegesen megszünteti a problémát.Diéta + mozgás + cukorgyógyszer, és magától helyreáll minden, jöhet a baba is spontán, minden rásegítés nélkül.


Ezzel szemben a drilling egy drasztikus beavatkozás, amivel roncsolják a petefészket, hogy ideiglenesen visszaálljon a peteérés. A műtét után idővel újra cisztásodni fog a petefészek. Ez alatt az idő alatt vagy sikerül teherbe esni, vagy nem.

Nem sokban különbözik a clostival való kezelés sem. Az alapbetegség itt is megmarad. Az igazán nagy gond az, hogy idővel az inzulin rezisztencia cukorbetegséggé nőheti ki magát, ha nincs kezelve, de lehetnek egyéb kellemetlen tünetei is, amit szintén nem old meg sem a műtét, sem a closti : hajhullás, zsíros, pattanásos bőr, hízékonyság.

Az én eddigi történetem : nem tudtam a betegségemről, closti stimuláció sikertelen, inszemináció sikertelen, lombik sikertelen.

Három hónap diéta és 15kg fogyás után spontán baba, akit elvesztettem, mert nem mertem tovább tartani a diétát, azt hittem, azzal kárt teszek. Pont fordítva volt.

Ezután derült ki az IR, és a pajzsmirigy alulműködésem. Két hónap pihi, hogy hassanak a gyógyszerek, az első próbálkozós hónapban pozi teszt.

Itt már figyeltem arra, mit eszem, de sajnos a 9-ik héten missed ab. Azóta újra nézték, az IR nem javult sajnos, nekem kevés volt a gyógyszeradag.

Most másik gyógyszert szedek, többet is, és éppen a harmadik lombik közepén tartunk. Hogy sikerül-e, még nem tudom.

Szóval kedves kérdező, egy alapos kivizsgálást javasolnék neked, mielőtt belevágsz akármilyen kezelésbe, hogy ne járj úgy, mint én.

Drukkolok neked!

2011. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az esetemben az inzulin háztartás tökéletes volt és mégis PCO a diagnózis.Több hormonkúra után a gyógynövényekben bíztam és szerencsére sikerült.Másfél éves a lányom.Most szintén probléma a teherbeesés de megint a gyógynövényeket használom és kihagyom a hormonokat most.
2011. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Inzulin rendben, PCO van. Csak vitamint szedtem, magzatvédőt meg Forcapilt hajhullásra, és ahogy abbahagytam a Femibiont, az endokrinológiai időpont előtt spontán teherbe estem. Néztem akkor is hülyén és máig nem értem, de ha megszületik a kicsi és már nem szoptatok, visszamegyek és kérek újabb kivizsgálást.

Hasonló sikereket kívánok nektek, akik babát szeretnétek!

12 hetes

2011. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!