Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknél PCOS-t diagnosztizálta...

Akiknél PCOS-t diagnosztizáltak, milyen laborértékeitek voltak? (Tesztoszteron, prolaktin, társai. )

Figyelt kérdés
Nekem elméletileg kb. 5 éve diagnosztizálták a PCOS-t, vérzészavarokkal. Így átgondolva a dolgokat, előszedve régi laborleleteimet, nem vagyok benne biztos, hogy teljesen helytálló ez a diagnózis.
2010. nov. 22. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kissé emelkedettebb tesztoszteron volt,más zűr nem volt.Uht nem csináltak,abból elég egyértelműen megállapítható a diagnózis..?
2010. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem prolaktin, tesztoszteron volt kissé emelkedett a vérzészavarok mellett, viszont így végignézve a leleteimet, egy év múlva pl. a tesztoszteronom a referenciaérték alá zuhant. Ekkor írt fel a doki fogamzásgátlót, azóta nem tudom mi a helyzet. További tapasztalatok?
2010. nov. 22. 23:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,de a fogamzásgátló a lehető legrosszabb gyógymód pcosre.Főleg ha babát szeretnétek,abszolút nem megoldás,semmiképpen sem.Vagy metformin,vagy ovustimuláció,átjárhatósági,spermavizsgálat a párodnál.Nekem nagyon durva pcosem volt,1 évben egyszeri mensivel,hormonkezelés után ikreim születtek,most 1 évesek.Ne hagyd annyiban a dolgot,mert csak pocsékolod az idődet,ha kell,keress másik dokit.Sok sikert!
2010. nov. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A pco-szindroma.hu oldalon meg tudod nézni, hogy milyen hormonértékek utalhatnak pcos-ra. LH/FSH arány, emelkedett tesztoszteron, kísérheti emelkedett vagy alulműködő pajzsnirigy is. Mások leleteivel, tüneteivel nem igazán érdemes összehasonlítani a tieidet, mert nincs két egyforma pcos tünetegyüttes. Érdemes lenne elhagyni a fog.gátlót(sokat ront a helyzeten, pláne ha IR is van és nem is lehet mellette reális hormonképet kapni) hüvelyi uh-t csináltatni és endokrinológust felkeresni, aki csináltat terheléses inzulint, hogy van-e inzulin rezisztanciád. Azért érdemes körbejárni a kérdést, mert kezeletlen pcos-sal sokkal nagyobb a vetélés és terhességi diabétesz esélye. Valamint a kezeletlen IR-ből könnyen át lehet csúszni a 2-es típusú diabéteszbe. Ez a kérdés teherbe esés után sem elhanyagolandó!

Gyanú esetén ajánlom, hogy ne nőgyógyásszal kezeltesd magad (nekem fél évem ment rá a félrekezelésre), hanem endorkrinológussal, mert ez nem nőgyógyászati betegség.

A fenti honlapon találsz orvosajánlót, önsegítő köröket, sikersztorikat is.

2010. nov. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves 23:45-ös!


Bocsi a beleírásért,csak érdekelne,hogy téged hogyan/mivel/mennyi ideig kezeltek,mert igen hasonló helyzetben vagyok,mint te,de mi még csak vágyunk a babára!?


Én most Merckformin xr 500-at szedek napi 1-et és igyekszem diétázni is.


Mennyi idő után jöttek a babák a kezelés megkezdése után?


Előre is köszi a válaszod!

2010. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!23.45 vagyok.Én nem kaptam metformint sosem,de jobb lett volna,ha azt kapok.Én 1 évnyi hormonkezelés után estem teherbe az ikrekkel,a 4. menetre.Terminált együttlét volt,closty kúrák(3)prednisolonnal kiegészítve,negyediknek pedig Puregon hasbalövős injekció volt,erre sikerültek a fiúk.Vékony volt a méhnykh.-m is,ezért második alkalommal volt egy vetélésem.A Clostytól simán meg sem moccantak a tüszőim.Férjemmel minden ok volt,petevezetőim átjárhatóak voltak.Szülés után 3 normál ciklusom volt,azóta megint visszatért a pcom.Most készülök metet szedni,főleg mivel iszonyat meghíztam a hormonoktól.A met jobb,mert magát a betegséget kezeli,a hormonok meg "csak" babát csinálnak.Soha nem gondoltam volna h teherbeesek,nagyon durva pcom van,gyakorlatilag tizenéves korom óta.Sok sikert mindenkinek!
2010. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem csak a könnyű megoldást ajánlották akkor az orvosok (17-18 éves voltam). 26-42 napos ciklusaim voltak, de havonta. Egyszer volt egy kb. 3 hetes barnázásom, erre mondták rá, hogy PCOS. UH-ot csináltak, normál petefészek, nyálkahártya. Tesztoszteronom 3 egységgel volt magasabb, mint a normál, prolaktinom is kb. hasonló arányban, más eltérés nem volt. Erre adta a fogamzásgátlót, hogy legalább a vérzésem legyen rendszeres. Igazából akkor igencsak sovány voltam (155 cm-hez 38kg - nem táplálkozási zavar, vagy ilyesmi, egyszerűen képtelen voltam hízni), azóta felszedtem 7 kg-ot nagy nehezen. Jövő nyáron szeretnék teherbe esni, mikor lenne érdemes vizsgálódni?
2010. nov. 23. 13:06
 8/14 anonim ***** válasza:

7:51-el értek egyet teljes mértékben. Nem szabad mások eredményeivel összehasonlítani a sajátodat, és szintén újra kivizsgáltatnám magam.

Nálam is a magas tesztoszteron miatt fogtunk gyanút, aztán volt hüvelyi UH, ott több apró cisztát fedeztek fel, vérzészavarom volt (90-120 napos ciklusok) szörösödés, pattanás. Sok tünete van, és úgy tudom, hogy már kettő is elég a diagnózis felállításához.

Ja, még annyit, hogy maga a tény, hogy a tesztoszteron visszament normál érték alá az még semmit nem jelent. Nekem is magas volt, azóta normalizálódott, de a cisztáim hol kiújúlnak hol elmúlnak. Az, hogy helytálló a diagnózis csak új kontrollal tudod megállapítani, én félévente megyek nőgyógyászhoz, mert hát a closty miatt több ciszta és miómám is lett.

Én úgy tudom a fogigátlóból is a Norcolutot szokták nagyobb arányban felírni ha nem akarsz kisbabát, ha pedig igen, akkor Metet írnak fel amit végig lehet szedni terhesség ideje alatt is. Én 3*850-et szedek már évek óta.

2010. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: hát a hormonokat megnézheted már most (ciklus 3. és 21. napi vérből veszik le), és utána én mondjuk ovuteszteznék meg ilyenek, hogy lássam, hogyan működik a ciklusom (vagy legalábbis ezzel kezdeném ha már nem szedem a fogamzásgátlót) így mire aktuális a baba projekt már tudni fogsz mindent és elsőre összejön:-))

Sok sikert!

2010. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyszerűen nem tudom, mihez kezdjek. Nem biztos, hogy nyárra neki tudunk vágni a babaprojektnek, ezért még nem akarom abbahagyni a tablettát. Addig viszont hormonszintet nem lehet mérni, nincs értelme. Nőgyógyász terén kit ajánlanátok, aki ebben profi?
2010. nov. 23. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!