Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha többszörös ovulációm van...

Ha többszörös ovulációm van akkor nagyobb a kockázata az ikerterhességnek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy en tudom rosszul de csak abban az esetben van tobbszor ovulacio, ha:

Megertek a petesejtek de a tuszo nem reped valami oknal fogva es igy a petesejt nem tud kiszabadulni. Ilyenkor a szervezet majd megegyszer probalkozik a ciklus soran. Ezert van akinel a baba nem a kozepen hanem a vegefele fogan. Persze lehet csak sima eltolodas is de tudtom szerint elofordulhat, hogy a szervezet ketszer probalkozik. De ha megreped a tuszo es kiszabadul a petesejt akkor nem hiszem, hogy megegy ovulaciot produkaljon a szervezet a kesobbiekben.

Ha viszont kiszabadul egy petesejt es az megtermekenyul akkor szerintem a ciklus soran nincs tobb ovulacio. A progeszteron elkezd termelodni ami segiti a beagyazodast es innettol masra koncentral a szervezet.

Olyat viszont van, hogy egy ovulaciokor tobb etesejt szabadul ki es ikrek lesznek a babak. Egyszerre erhet meg tobb petesejt.

Olyat is hallani, hogy az orgazmustol lehet spontan peteeres. De en olyanrol nem hallottam, meg, hogy egy vagy tobb petesejt megert, meg is repedt a tuszo, tehat normalisan lezajlott minden es utanna majd jon meg egy ovulacio a ciklus soran.

De lehet en tudom rosszul ezt ne vedd biztosra.

2009. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod.
2009. ápr. 23. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!