Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a valószínűsége az...

Mennyi a valószínűsége az ikerterhességnek?

Figyelt kérdés
A családban a párom nagyijának van ikertestvére.
2011. szept. 17. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Annyi, mint mindenki másnak. A párod nagyija nem számít, mivel női ágon örökölhető csak a hajlam. Én úgy tudom, a kétpetéjű ikrekre való hajlam örökölhető így, az egy petéjűek (minden 10000-ik terhesség) meg véletlenszerű.


Természetesen ha valaki mesterséges eszközökkel él (hormonszedés, lombik vagy inszem stb.) az növeli az esélyeket mindig.

2011. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az előző válaszoló írta. Azt mondják apai ágon akkor "öröklődik", ha az apának van ikertestvére, akkot nagyobb az esély nálatok is. Tudok ilyenre példát.

De nálunk nincs a családban sehol, én beleestem a 10000ből az 1be, egypetéjű fiaim vannak.

2011. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mekkora hülyeséget írtatok. :D Nem csak anyai ágon öröklődhet! Nálunk az ég világon sehol a családba visszamenőleg, egész messzire sem volt iker se anyai, se apai ágon. Még is 2 petéjű ikreink lettek.

A helyes arányok pedig: minden 80 szülésből 1 iker!!! Ez így van. Nyugodtan utána lehet nézni szakirodalmakban. Mi az eü-ben így tanultuk. ( akár egy orgazmus is kiválthat egy újabb peteérést és hupsz, már ott is vannak az ikrek) :)

2011. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik!

Bocs, de Te írsz hülyeséget.

Egyrészt azt senki nem írta, hogy nem lehetnek ikrei valakinek attól hogy hetedíziglen senkinek nincs, csak azt, hogy a kétpetéjű ikrekre való hajlam örökölHETŐ.

Másrészt spontán peteérés nincs, ha EÜ-s vagy, tudhatnád...

2011. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te meg nagyon okos vagy és tanult úgy látom.Csak hülyeségeket beszélsz. Szeretem az agyon iskolázott embereket. :D
2011. szept. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!