Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Páromat spermavizsgálatra...

Páromat spermavizsgálatra küldte a nőgyógyászom. Mire kell számítanunk? Hogyan zajlik? Mi számít jó eredménynek? Mesélne az, akik már átestek ilyenen?

Figyelt kérdés
Két Clostys hónap után sem sikerült teherbe esnem. Én 27 éves vagyok, párom csak 24. Volt már két vetélésem két éven belül. Elvileg nálam minden rendben, hormonok, inzulin, peteérés, stb. Hogy lehet, hogy ilyen fiatalon baj lehet a spermáival? Segítenétek?
2011. szept. 15. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Válaszolva erre:

"...Hogy lehet, hogy ilyen fiatalon baj lehet a spermáival? Segítenétek?..."


Hát eleve fiatal férfinak is lehet szervi eredetű problémája, mint nőknek.

Másrészt bizonyos tényezők már ilyen fiatalon is számíthat, mint például az erős dohányzás.

2011. szept. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha két vetélésed volt, akkor talán mégsincs minden rendben.
2011. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A spermavizsgálaton spermát kell szolgáltatnia a párodnak (maszti vagy te), amit lead egy kis üvegcsében, és utána egy-két hét múlva lesz eredmény. Sok sikert!
2011. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A vetélést úgy értem, hogy kémiai terhességről volt szó, ami valószínűleg nem tapadt meg rendesen. Halvány tesztem volt, és műtétre sem volt szükség szerencsére. Peteérésem normális , 14. napon 16x20 mm-es tüsző. Időben voltunk együtt minden alkalommal, ami általában két-három nap. Így az orvos szerint is csak nála lehet a probléma. Arra lettem volna kíváncsi, hogy aki volt már ilyenen, annak mit állapítottak meg, hogyan kezelték, és mikor lett belőle gyermekáldás?
2011. szept. 15. 23:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiválogatják a normális spermáit és azt fecskendezik be a méhedbe (inszemináció, keress rá, sokszor előfordul az oldalon).
2011. szept. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én férjemnek is mennie kellett spermavizsgálatra.

Mi magándokihoz mentünk, a nőgyógyászom ajánlott egy jó nevű urológust. Felhívtam, elmondott mindent mit kell csinálnunk: szigorúan spermavizsgálat előtt 5 napos önmegtartóztatás kell, majd a vizsgálati időpont előtt max. fél órával egy steril kis üvegbe kell bespriccentenie a spermát. Azért max. fél órával előtte, hogy normálisan értékelhető legyen a spermium.

Gondolhatod szegény drágámnak micsoda dilemma volt, hogy 1. másik városban lakunk, ott hogy oldja meg, 2. ráadásul úgy hogy szinte muszájból kell produkálnia (emiatt le is blokkolt kicsit...) 3. és ráadásul még meghatározott időre oda is kell érnünk vele a rendelőbe


Amikor odaértünk be kellett kopognunk, odaadtuk az üvegcsét. Kiértékelte, majd behívott minket.

Csinált még a páromnak prosztatavizsgálatot is (amit én jó ügyesen eltitkoltam előtte- én már tudtam a dokitól hogy ez is lesz- de nem akartam hogy ráparázzon), nem volt neki kellemes, de túlélte :-)


Ja és itt írta valaki hogy 1-2 hét az eredmény. Hát nekünk ott azonnal volt eredmény!!!!!!

Végül kiderült minden a lehető legnagyobb rendben van.


Sok sikert nektek is.

2011. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Ez lemaradt: ha már volt 2 vetélésed, akkor mindenképpen menj el genetikai trombofília vizsgálatra, mert ez is okozhatja a vetéléseket. Ezeket az esetek nagy többségében nem vizsgálják ki, nálam is csak akkor amikor már én vertem az asztalt hogy igenis genetikailag is ki kell engem vizsgálni.

Tudok egy nagyon jó orvost ajánlani ez ügyben. Ha kell megírom a nevét.

2011. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Előzőnek! Nagyon köszönöm a válaszod, erre voltam igazából kíváncsi! És szívesen venném a doktor nevét, lehet, hogy igazad van és genetikailag nem stimmel valami. A prosztatavizsgálatról lehet, hogy inkább én is hallgatok addig :-)

Utolsó előttinek: Tudom mi az az inszemináció, de egyelőre ilyenről még nincs szó, csak spermavizsgálatról, és remélem arra később sem lesz szükség. Jó lenne, ha spontán sikerülne.

2011. szept. 16. 10:20
 9/9 anonim ***** válasza:

9:16-os vagyok!


Írom az orvos nevét: dr. Kispál Mihály Csaba

email címe: dr.kispal@freemail.hu


Nagyon lelkiismeretes orvos, nagyon sok kismamának (akik már elvetéltek többször) segített már kideríteni ezt az örökletes trombofíliát, és ezáltal nagyon sok családnak tette lehetővé hogy babájuk lehessen.

Írj le neki mindent hogy volt 2 vetélésed stb.

Majd kérni fogja hogy részletesen írd le, hogy a szüleid, nagyszüleid, rokonaid közt kinek volt vagy volt-e egyáltalán magasvérnyomása,mélyvénás trombózisa, bármilyen jellegű infarktusa stb.

Segíteni fog elvégeztetni a vizsgálatokat is.

Szentesen rendel.

2011. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!