Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sperma vizsgálat hogy zajlott...

Sperma vizsgálat hogy zajlott inszem vagy lombik előtt?

Figyelt kérdés
Valószínű hogy 2-3 hét múlva megyünk Tapolcára és a párom kicsit tart ettől a vizsgálattól!:-)egyedül kell oda be mennie meg alkotni a katonákat?vagyis hogy zajlik ez ilyenkor?gondolom hogy nem kap maga mellé segítséget:-)!de légyszi akik már voltak, mondjátok el hogy ez mégis hogyan működik!bocs ha hülyeségnek hangzik!
2011. szept. 20. 16:40
 1/6 sumergo ***** válasza:

Kap egy kis edénykét, meg egy kulcsot, ami az emeleten levő szobához tartozik. Oda bemegy, állítólag vannak segédeszközök, újságok stb, és ott szépen produkál egy adagot. Segítséget nem kap maga mellé, de gondolom ha kapna annak te sem nagyon örülnél! :-) Az az igazság, hogy valahogy minden pasi tart ettől, mert szerintük ciki, mert mindenki tudja miért megy abba a szobába, és mit fog csinálni. De nyugtasd meg, hogy ez ott mindenkinek teljesen természetes, és ez kell ahhoz, hogy babátok lehessen. Páromnak sem volt egyszerű, először nagyon hosszú időbe telt, mire sikerült a dolog. Próbáld felkészíteni lelkileg, támogasd, az sokat segíthet neki.

Sok sikert!


33+1 hkm (tapolcai lombikos )

2011. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ és nagyon gratulálok!meg kérdezhetem hogy mennyi idő volt nektek míg a vizsgálatoktól el jutottatok a beültetéséig?és ha nem vagyok indiszkrét mi volt a probléma? nekünk ki derült már előző vizsgálatokból hogy nagyon kevés a sperma szám!

gratulálok még egyszer!

2011. szept. 20. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:
nekünk is 3 hét múlvára van időpontunk. Nekünk azt mondták, itthon nyugodtan elvégezheti egy gyógyszeres edénybe, csak az a fontos, hogy az esemény után max. 2 óra alatt érjünk be vele
2011. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ mi október 6.ára kaptunk időpontot!Szombathely környékéről megyünk!szurkolok akkor neked is!:-)
2011. szept. 20. 18:53
 5/6 sumergo ***** válasza:
Nekünk az sok idő volt, mert kiderült a pajzsmirigy túlműködésem, és arra 1,5 évet kellett várni, mire gyógyszerrel helyre jött. Mikor utána visszamentünk, a következő hónapban újra hormonvizsgálatokat csináltattak, meg új HSG-t, ahol kiderült, az egyik petevezetékem totál elzáródott, a másik részben átjárható, ezért következett 2 inszemináció, egymást követő hónapban, a másodikból méhenkívülim lett, ekkor kivették mindkét petevezetékemet, aztán fél évet kellett a műtét miatt pihenni. Ezután újra vissza, újra hormon, vér, sperma vizsgálat, aztán egy hónap múlva kész eredményekkel belevágtunk a lombikba. A doki szerint jó esélyekkel, mert jó volt a sperma is, alapból peteérésem is van, szép szabályos ciklusok. Aztán mégsem sikerült az első, mert nem lettek jók a petesejtek, nem volt mit beültetni. A másodiktól kezdve mindig szép preembriók lettek, amiket be is ültettek, fagyasztani is tudtunk, fagyibaba beültetés is volt, mégsem sikerült. 2010 szeptemberben volt az ötödik stimulációm, beültetés sikertelen. Akkor kérdeztem a dokit, hogy mégis mi lehet a gond. Erre azt mondta szervi és hormonális gond nincs, a terhesség fejben dől el. Akkor úgy döntöttünk, tartunk egy kis szünetet. Ittuk a Gyuri bácsi teáit, és a 3. lépéshez időzítettük a stimulációt, beültetést, fejben pedig próbáltam arra koncentrálni, hogy muszáj, hogy sikerüljön, mert ez az utolsó "ingyenes" esélyünk. Mikor végül februárban belevágtunk, megkértem a dokit, hogy próbáljunk valami más szurit, mint eddig, ekkor kaptam a Menopur-t. Szóval az utolsónál sok minden máshogy történt, mint előtte, és nagyon szépek lettek a preembriók, fagyasztani is tudtunk ismét, a beültetett 3-ból pedig egy kislány van a pocimban. És ezúttal 4 nap után kaptam őket vissza, mert a doki meg akarta tudni, nem állnak-e le az osztódással, de szerencsére szépen fejlődtek. A többiek várnak, de mindenképp őket is visszakérem, mihelyst lehet. Szóval nekünk ez hosszú volt nagyon, több év. Remélem nektek simábban fog menni! :-)
2011. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

az elejét nagyon sajnálom a végéhez pedig nagyon gratulálok!:-)

elméletileg nálam rendben van minden!egyszer nem volt peteérésem.a páromnak nagyon kevés a sperma száma 2009-ben: 10M volt, 2010-ben meg: 4M volt az életképes!úgy tudom hogy ez nagyon kevés!meg túl vagyunk már minden kezelésen amire csak egy nőgyógyász el tud küldeni, vagy meg tud csinálni!és most úgy döntöttünk 6. év után, hogy nem "szórakozunk" tovább!nekem már így is sok volt a sok gyógyszer meg injekció!.okt.6.-án megyünk először Tapolcára!

2011. szept. 21. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!