Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosoktól kérdeznék! Hogy...

Lombikosoktól kérdeznék! Hogy viseltétek a stimulálás alatti hormonkezelést?

Figyelt kérdés

Elzáródott p.vezetékek miatt novemberben kezdjük a stimulálást!Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan kell az inekciókat adagolni?Tényleg mindíg egy időben?Mennyire viseli meg a szervezetet?

12 órás három napos két műszakban dolgozom,kivitelezhető lesz a kezelés munka mellett?Uh megfigyelésre mikortól és hányszor kell járni a leszívásig?

Tudom sok a kérdésem de nem tudom,hogyan fogom a melót megoldani,munkatársam aki szintén lombikra ment(sajna neki nem sikerült)már a stimu alatt is állományban volt ezért szeretném tudni mi vár rám!

Előre is köszönöm!


2011. szept. 21. 11:36
 1/9 sumergo ***** válasza:
100%

Szuritól függ, hogyan kell adagolni. Van amelyiket naponta 1x kell beadni, de azt tényleg lehetőleg egy időben. Van olyan is, hogy reggel és este is kell, itt is fontos az, hogy lehetőleg mindig ugyanakkor, meg a 2 szuri között nagyjából 12 óra legyen. (Itt nem arra gondolok, ha 2 fajta szurit kell használni, mert azt lehet egymás után is a kettőt, hanem arra, ha ugyanazt a szurit kell kapni naponta 2x.)

Az én szervezetemet semennyire nem viselte meg, a vége felé kicsit feszítő érzés lehet a hasban a tüszők mérete miatt, de nekem más nem volt.

A munkahelyeden is be tudod adni a szurit, pár perc az egész, én is szurtam magam ott is.

Hogy hányszor hív be a dokit UH-ra, azt csak ő tudja megmondani. Nálam úgy volt, hogy már a hormontermelést is szurival állították le, a mensi előtt 5 nappal kezdtem ezt bökni, ez innentől napi egy szuri volt a tüszőrepesztő előtti napig. Szóval ekkor , mensi előtt 5 nappal volt az első vizsgálat. Mikor megjött, telefonálni kellett, és megmondták mikor menjek, ez a mensi 2. v. 3. napja volt, hétvégétől függően, mert akkor Tapolcán nem dolgoznak. Ekkor UH volt, és felírták a stimuláló szurikat, elmondták mikor, és mennyit kell használni. Rá 5 nappal kellett újra menni, szintén UH, és vérvétel, ha minden oké, felírják a szurikat újra(mindig csak annyit szoktak felírni, ami a következő ellenőrzésig kitart). 3-4 nap múlva újra UH, vérvétel, szuri felírása, visszarendelés a tüszők méretétől függően. Ha jól fejlődnek, akkor leeht 2 nap múlva kell már menni, ha nem, akkor kicsit még tovább stimulálnak. Visszarendelés napján UH és vérvétel, ha oké a tüszők mérete, akkor felírják a tüszőrepesztőt, meg megmondják mikor kell beadni, ezt óra perc pontosan! Megmondják a leszívás időpontját. Akkor megint menni kell, meg beültetéskor ismét, tehát elég sokszor. Előre nem tudod bekalkulálni, mert még az orvos sem tudja megmondani, hogy hogyan reagálnak a petefészkeid.


Egy kis tévedésedet pedig javítanám: aki dolgozik, az a munkahelyén állományban van. Aki táppénzre megy az már nem állományban van, hanem betegállományban!!


33+2 hkm

2011. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Hát akkor a szurikat még meg fogom tudni oldani csak majd a visszajárás lesz kicsit macerás de majd alakul!Az állományt rövidítettem de végülis igazad van (b.)nem volt előtte!:)

Boldog babavárást,jó egészséget és mivel már közel van könnyű szülést kívánok neked!

2011. szept. 21. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia! nekem is volt 2 sikertelen lombikom. Mostmár tudom, hogy ugy éreztem magam a szurizás alatt mint a terhességem elején. Nagyon szarul, röviden. Én nem is dolgoztam az inyekciózástol, mert elég sürven vissza kelett menni vérvételre meg Uh-ra. Nem tudtam volna járni.

Egyik elzáródott petevezetőmmel , spontán lettem terhes.

Egy 14 hetes kismami.

2011. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2.-ik válaszoló!Neked is nagyon köszönöm a válaszod és gratulálok a babához!Hát ez a nem semmi,két lombik után spontán teherbeesni!:)))

Így,hogy ilyen különböző válaszokat adtatok valószínű majd saját tapasztalatból derül ki mi lesz velem!Akkor ez olyan mint a terhesség,mindenki másképp viseli,azért remélem én beültiig még tudok majd járni dolgozni!

Jó egészséget és sok boldogságot nektek is a babához!!!

2011. szept. 21. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem járt semmiféle kellemetlenséggel a szurizás, talán már a vége felé feszített a petefészkem, pedig eléggé meg voltam ijedve az egész lombiktól.

Így visszagondolva szinte elrepült az a három hét amíg az egész tartott. Szóval ne félj tőle, ha sikerül az mindenért kárpótol. Mikor meglátod a két csíkot és pozitív lesz a vérteszt az az érzés leírhatatlan.

2011. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,neked is nagyon köszönöm a bíztatást!Bár csak már a két csíknál tartanánk mi is!!!Négy éve szeretném már látni azt a két csíkot és bár tudom utólag vissza gondolva tényleg csak nevetek majd magamon mennyire sürgetni akartam az időt de most még tényleg lassan telik!

Jó egészséget neked is és remélem jól vettem ki abból amit írtál már te is boldog anyuka/kismama vagy!:)

Hamarosan énis csatlakozom!:)))

2011. szept. 21. 13:29
 7/9 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én eddig három lombikon vagyok túl. Egyik stimu sem viselt meg, viszont a szurikat nem tudtam a munkahelyen megoldani, mert az egyiket hűőben kellett tárolni, így nem tudtam volna magammal vinni. Először szabadságon voltam a stimu ideje alatt, aztán inkább kértem én is táppénzt, mert a végfelé mindne másnap ultrahang, és nem sok értelmét láttam minden másnap menni dolgozni. Amúgy a stressz nem befolyásolja jól a stimut, így jobb otthon nyugiban végigcsinálni. És nem kicsit feszült a hasam a végefelé, csak fekve volt kényelmes, akkora volt a hasam, mint egy hat hónapos kismamának. :-))

Szóval készülj úgy, hogy jó eséllyel nem fogsz tudni közben dolgozni, tedd félre a szabidat, ha nem akarsz táppénzre menni. Sok sikert a lombikhoz!

2011. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia Manka68!

Neked is köszönöm,hogy írtál!Remélem már boldog anyuka vagy túl három lombikon!Sajna szabim már nem nagyon van de azért,hogy végre sikerüljön táppénzre is el megyek ha kell!A munkám nem épp stresszmentes és a 12 órát végig kell állnom hűtő ugyan van a kajáldában de mivel gyárban dolgozom vagyunk rá kb.150-en és nem szívesen tenném oda be a hormoninekcióm!

Majd kiderül,hogyan tudom megoldani mostmár csak azt várom,hogy láthassam azt a bizonyos két csíkos tesztet amire annyian vágyunk ezen az oldalon!

2011. szept. 24. 07:37
 9/9 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sajnos most sem jött össze. :-(

Úgyhogy most már nektek kell bizonyítani, hogy sikerülhet, hajrá, megy a drukk nagyon!

És majd írd meg, ha meglesz a két csíkos! :-)

2011. szept. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!