Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosoktól kérdezném, ki...

Lombikosoktól kérdezném, ki milyen gyógyszereket, injekciókat kapott beültetés UTÁN?

Figyelt kérdés
Leírnátok részletesen mindent amit kaptatok?Előre is köszönöm.
2011. okt. 22. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Beültetés után már csak gyogyszereket kapok:utrogestan,estrimax,folsav,bromocriptyn
2011. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,és azért várnék minél több választ hogy ki mit kapott,mert nekem pl. kellet beültetés után 15 napig Clexane trombózis elleni szurit szúrni,kellett egy Ovitrelle-t 4 részletben beadni 2naponta(tüszőrepesztő???),és ezeket én még senkitől nem hallottam hogy kellett volna!!!Ezeken kívűl Medrol,Kálium-R,Rutascorbin,Aspirin 100,E-vitamin,Divigel,és 2 szem Sumamed S,és utrogestan.
2011. okt. 22. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Uh,ezeket meg minek???Hová jársz?
2011. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Debreceni kaáliba.Én is ezt mondom hogy hu,vajon ezeket miért kaptam?????Valaki még?
2011. okt. 22. 19:27
 5/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A dokid mindent felírt, ami segíthet. :-)

A tüszőrepesztő egy HCG szuri, amit azért adott gondolom, mert a hcg hatására a sárgatest tovább él, és termeli a progeszteront. Az utrogestan progi pótlás. A vitamint gondolom nem kell megmagyarázni. A trombózis ellenit nem tudom én sem miért adta, szerintem kérdezd meg tőle.

2011. okt. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg a dokidtól kell rákérdezned,mi miért szükséges. a lényeg, Utrogestan=progipótlás, minden lombikos kapja a progipótlást, Ovitrelle, ahogy Manda írta,még1x nem írom le miért lehet hatékony. Sumamed, antibiotikum, egy két helyen szokták adni. Medrol=szteroid készítmény,hogy ne lökődjön ki az embrió, a Kálium pedig , hogy a Medrol általi vizesedést visszaszorítsa. Rutascorbin=érfal erősítő. a vitaminok egyértelműek. a Clexane vérhigító injekció, általában azok kapják,akiknél Immuno-genetikai vizsgálatnál Leiden mutáció igazolódott, tehát hajlamosak trombózisra,és vetélésre. Hogy nálad ez fennáll e,és ezért kapod, a dokidtól kérdezz rá. sok sikert! egy sokadik lombikos
2011. okt. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szúrok szinte minden beültetés után Ovitrell-t. 3 hétig heti felet! Vérhígítónak meg Aspirin protecket szoktak felírni, napi egyet.

Plusz még a vitaminok, utro 3*2 vagy 3*3. Mindig variálnak valamit. Fagyisnál Estrofem-et is írnak fel, ez a nyálkahártyát erősíti. Remélem segítettem?!

Bízz a dokidban!!

2011. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 aniko800 válasza:
Szia!Nekem Utrogestan naponta 2este huvelybe,Estrimax 3x1 Duphaston 2x1
2011. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bár régebbi kérdés, de hátha valakinek kell még információ.

Petesejt leszívás napjától 3 vagy 4 napig Augmentin Duo (bakteriális fertőzés ellen) + Metipred (ez is fertőzések ellen). Emellett progesteron pótlás Crinone hüvelygél és Agolutin injekció (ezt Szlovákiából lehet behozatni) formájában - ezekből napi 1 szintén a leszívás napjától. Nekem a picit magas prolaktin miatt még napi 1/2 Bromocriptin ment. Na meg persze vitamin, ebből a LadeeVit-et ajánlották a vas és egyéb ásványi anyag + Omega 3 tartalma miatt. A progesteron és a Bromo a várandósságom 12. hetéig ment (egészen pontosan 12+4-ig, akkor fogytak el), utána már nem kell a vitaminon kívül semmi más.

Emellett a 7. héttől kapok (még mindig) napi 1 Fraxiparine injekciót trombózis ellen, de ezt az ügyességemnek és a lábtörésemnek köszönhetem. :D Viszont nem tiltakozott ellene a meddőségi dokim sőt, mintha örült is volna neki. Úgy tudom kismamáknál fokozottabban fennállhat a trombózis veszélye.

Jelenleg 13+3 napos vagyok és már gipszben is nyomom a kismama tornát. ;)

Amúgy a BMC-be jártam dr. Zeke Józsefhez, nagyon jó szakember, a 2. lombik sikerült nála. :)

2013. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!