Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy zajlik egy inszemináció?...

Hogy zajlik egy inszemináció? Fájdalmas? Az első ingyenes valóban?

Figyelt kérdés
azért kérdem,mert tavaly voltunk párommal kivizsgáláson novemberbe.őt vizsgálták ki akkor.a mennyisége jó,de a minőségével van probléma.orvos azt mondta h attol még összejöhet a baba.de mondta az orvos h 1 hónap mulva visszakéne mennie kontrollra.akkor decemberbe kértünk is időpontot,de mondták h szabadságon vannak már.ez karácsony elött volt kb 1 héttel.párom mondta h várjunk még akkor a kivizsgálással,hátha összejön.de azóta eltelt megint 1 év majdnem.és már 3 éve probálkozunk.velem is van probléma.hátrahajló a méhem,és csak az egyik petefészkem v an kifejlődve.szóval nem tudom mitévők legyünk.meddig várjunk.lehet megkéne probálnunk az inszemet.azért kérdeztem erröl a dologrol.
2011. szept. 25. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit sem fájdalmas! A Férjednek reggel be kell menni leadni a spermát, utána azt felturbózzák és késő délelőtt vagy kora délután kell Neked menned, akkor egy kis csővel felpakolják a felturbózott spermákat. Előtte peteérlelő gyógyszert kell szedned és folyamatosan követik a peteérésedet ultrahanggal. Amikor megérik a petéd, akkor jönnek a fentiek.

Mi a Kaáli Intézetben voltunk, ott szó sem volt róla, hogy ingyenes lenne az első. Azt hiszem sehol nem az, de ebben nem vagyok biztos. Nekünk végül természetes úton jött össze a baba, aki ma már 10 hónapos.

2011. szept. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Van, ahol ingyenes, nem csak az első, hanem mind az öt, ennyit támogat a TB, ha a doki azt mondja, hogy szükség van rá. A Kaáliban valamiért nem ingyenes, így kötötték meg a szerződést a TB-vel. Viszont mielőtt nekiugranának az inszemnek, mindenképpen kell csináltatni átjárhatósági vizsgálatot. Ennek is van ingyenes és fizetős fajtája. Ezt azért kell, mert ha a petevezeték nem átjárható, akkor az inszem tök fölösleges, és csak lombikkal jöhet össze a baba. Ne várjatok semmire, ennyi idő alatt már össze kellett volna jönni a babának, ha minden rendben lenne. Egyébként a hátrahajló méh nem akadály, erre az én nagylányom a bizonyíték. Ez csak a normális egy változata. Mindenkinek hajlik valamerre. Én nem is tudtam, hogy hátrahajló méhem van egészen tavalyig, pedig van már egy nagylányom, aki elsőre összejött anno. :-)

2011. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
volt átjárhatóságim.ott derült ki h az egyik petefészkem nincs kifejlődve:(
2011. szept. 25. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!