Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tudtad magad túltenni...

Hogyan tudtad magad túltenni a sikertelen inszemináción/lombikon?

Figyelt kérdés
Nekem most derült ki, hogy sikertelen lett az elsö inszem. Egyszerüen belebetegszem. Mióta megtudtam, görcsöl a fejem, ezen agyalok. A férjem már mondta, hogy nem akar idegroncs feleséget, de én úgy érzem csödöt mondtam.
2011. szept. 30. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek nagyon,de semmi nincs veszve.Ha inszemezel,akkor azt jelenti van jó petevezetéked.Ebben a formában még spontán is összejöhet a baba.Ráadásul ez az első beavatkozás volt,amiből még nem lehet és nem kell semmiféle következtetést levonnod.Ne add fel!!!Én már elvesztettem 2 spontán jött élő terhességet,méhenkívüli terhesség miatt,így a műtétnél sajnos kivették a petevezetéket!Most jelen pillanatban a 6. lombikomhoz kapom a stimulációs kezelést!Szóval tudom mit érzel,de én is felálltam minden pofon után és nem adom fel soha,hát Te se tedd!!!Szorítok!
2011. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sumergo ***** válasza:
100%

Úgy, hogy azt mondtam magamnak, majd a következő sikerülni fog. Persze kellett 1-2 nap, mire belenyugodtam, hogy most nem sikerült, de tényleg minden alkalommal arra koncentráltam, hogy nem adom fel, és azért is babám lesz. Lehet mondani, hogy könnyű ezt kívülállóként hangoztatni, de nem vagyok kívülálló sajnos. 2 inszeminációm volt, a második pozitív teszttel, aztán ennek hála még nagyobbat kellett csalódnom, mert rá 2 hétre kiderült, hogy méhenkívüli, így irány a műtő, petevezetékek ki, fél év pihi, majd nekikezdtünk a lombikoknak. A 6. lombikunk lett sikeres, úgyhogy elég sokat csalódtunk, de a saját példámból tényleg azt tudom mondani, hogy a siránkozás helyett jobb megoldásokat keresni. Minden létező cikket, írást elolvastam a teherbeeséssel kapcsolatban, mert addig sem a sikertelenségen járt az agyam. Akkor nagyon nehéz volt, és leginkább így utólag látom, hogy milyen vékony jégen jár ilyenkor az ember, és ha nem vigyáztam volna, lehet beszakad, és megfulladok. (Ez a legjobb hasonlat ami eszembe jutott a lelki részéről, remélem érted mire gondolok.) Ráadásul nekem még az idióta anyós is rátett egy lapáttal, mert ő meg folyton azzal vádolt, hogy én tudom, hogy nem lehet gyerekem, csak nem merem megmondani, pedig ilyet egy orvos sem mondott soha. Tehát még a megfelelő támogatást sem kaptam meg mindenkitől a környezetemben, sőt, ő rendszeresen, napi szinten üldözött ezzel (mikor a párom elment itthonról mindig megjelent). Azóta sem beszélek vele, nem hiszem, hogy ezt valaha meg fogom neki bocsájtani.

Sok sikert, és tényleg ne add fel, csak előre nézz!!


34+4 hkm

2011. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

6. lombik??? Ehhez rengeteg kitartás kell. Igaz mondják, hogy ami nem öl meg, erösít.

Tudni kell, hogy nekem van egy kisfiam és a kistesó nem jött még, már 2,5 éve várjuk. Lehet, pontosan ezért vagyok ennyire szétcsúszva. Könnyebben mondom azt, hogy feladom, mint Ti. Tudom, hogy megbánnám, mert már a 2. inszemet sem akartam, de mégis belekezdtem. 25 vagyok és a bal oldalam lassan, de biztosan felmondja a szolgálatot. Nem merek még várni, mert a HSG vizsgálatot meg kéne ismételni évek mulva és az nekem nagyon rossz volt. A bal oldalam teljesen be van szükülve, de még átjárható.

Nem tudom, annyira tanácstalan vagyok, a férjem rámhagy mindent, csináljak, amit akarok.

2011. okt. 1. 07:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8 éve vagyunk házasok, 3 vetélésen vagyok túl, anno az inszem hiperstimulációval végződött nálam, kórház lett a vége... Ekkor a férjem azt mondta, hogy belepusztulna, ha engem elveszítene azáltal, hogy ha az esetleges következő stimuláció tragikus véget érne...

2 hónapja gyökeresen megváltozott az életünk, így most úgy érzem, azok a tényezők is megszűntek, amik eddig tudat alatt "blokkoltak" engem.

(Én 36 éves vagyok.)

2011. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

figyelj, ezen csak az idő segíthet. én most nem mesélnék, de nekem is sok kemény dolgot kellett átélnem ezzel kapcsolatban. ülj le és mondd el az érzéseidet őszintén a férjednek, próbálj meg nyugodtan élni és ha kell, menj el pszichológushoz. ne aggódj, hamarosan lesz egy kisbabád!


és egy kis off, hátha az errejárók tudják:


Melyik újságban volt ez és mikor?

Nők, akik Évát, vagy hasonló magazinokat olvasnak, legyetek szívesek segíteni! 2-5 éve szerintem az Éva magazinban, vagy valami hasonló havonta megjelenő női magazinban olvastam egy történetet. Egy nő írta, megromlott a házassága, és már készül férjhez menni. Részletezte, hogy mennyire elhidegültek egymástól a férjével (talán el is váltak, már nem emlékszem)és a végén ott a csattanó: a férjéhez megy hozzá újra. 2-3oldalas volt, sírtam is rajta, nagyon szeretném újra elolvasni, csak nem tudom melyik magazinban keressem(gyűjtöm őket, tehát meg kell lennie).

köszönöm

2011. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek több is volt, de végül mindkét gyereke a nélkül jött össze!
2011. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Neked, akinek már van egy kisfia talán "könnyebb" átvészelni a sikertelenséget, mint nekünk, akiket a férjén és a kutyáján kívül nem vár haza senki. Tudom miről beszélek: az első sikertelen lombik után, egy magányosan átbőgött este azt néztem itthon, hogy milyen gyógyszerrel tudnék ártani magamnak. De nem volt semmi, csak a hormonjaim. Ezért is nagyon szerencsétlennek éreztem magam. Hetekig tartott nálam. Már úgy gondoltam, hogy pszichológus segítségét kérem, mert olyan bűnös gondolataim voltak. Aztán elmúlt valahogy. A férjem szerelme, és támogatása sokat segített.

Januárban lesz a második lombik.

Pozitív gondolatok füzetet nyitottam. Ebbe oldalakat írok naponta.

Te a kisfiadban is megtalálod az örömödet, nekünk csak a pozitív gondolatok és a keresztszemes hímzés marad biztatónak, nyugtatónak.

Ne add fel!

2012. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Teljesen igazad van, nekem könnyebb, de így is nehéz volt túltenni magam a sikertelenségen.

Viszont az utolsó inszem után eldöntöttük, egy idöre felhagyunk a hormonokkal, kimerültünk. Elutaztunk két hétre hármasban és ott megfogant a mi kicsi babánk:)

Már 10 hetes múltam!

Nagyon köszönöm a biztató szavakat és remélem, minél hamarabb hozzátok is bekopogtat a gólya!

2012. jan. 11. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy, hogy alakult az életed? (ha még nézed ezt a kérdést) Remélem minden rendben! :)
2015. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!